EKSKLUZIVE: Arsenal me ofertë për super-talentin turk

96
SHARE

Arsenali po pret përgjigjen e Oguzhan Ozyakup pasi ka ofruar një kontratë me kapitenin e Besiktas.

Gunners kanë shitur mesfushorin në vitin 2012 për 500,000 €, por tani duan që ai të kthehet dhe mund të nënshkruajë atë me një kontratë të lirë me marrëveshjen e tij të skaduar, raporton Aksam (nëpërmjet Milliyet).

25-vjeçari nuk arriti të bëjë një paraqitje të Premier League nën Arsene Wenger, edhe pse ai luajti dy herë në Kupën e Ligës, raporton Transferimet.net

Deri më tani, ai ka qenë i dukshëm për ekipin kombëtar turk, duke fituar 30 paraqitje deri tani, dhe më shumë se 200 paraqitje për Shqiponjat e Zeza, duke përfshirë titujt Super Lig, por një kthim në Londër tani mund të ndodhë me biznesin e papërfunduar.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.