E çuditshme, Aubameyang bën trajnim për performancë psikike

39
SHARE

Sulmuesi i Arsenalit Pierre – Emerick Aubameyang është duke bërë ushtrime për trurin duke përdorur teknikën e ripërtëritjes gjatë pushimit të ndeshjeve me Kombëtaren.

Ai e ka vizituar mjekinë e osteopatikes dhe ka postuar foto të cilët tregojnë se ai është duke përdorur gjurmues neuronës.

Teknika e fundit është zhvilluar për të përmirësuar paraqitjet mentale të lojtarëve në fushë.

Aubameyang po ashtu ka shkarkuar foto të cilat tregojnë se ai ka përdorur terapinë në të ftohtë dhe ndrydhjes.

Sulmuesi nga Gaboni ka pasur deri me tani vetëm gjashtë paraqitje për “topxhinjtë” qëkurse ju bashkua për shifra rekorde nga Borussia Dortmundi për 56 milion funte në janar.

Arsenal do të paraqitet në fushë më 1 prill, të hënën në mbrëmje kundër Stoke Cityit.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.