Dyshja spanjolle drejt largimit nga Man United

40
SHARE

Spanjollët Juan Mata dhe Ander Herrera mund të jenë dy nga nëntë lojtarë që largohen nga Manchester United këtë verë.

Mundo Deportivo citon në pretendimin e eliminimit të United nga Ligën e Kampionëve nga Sevilla ka bërë që Jose Mourinho të rishikojë skuadrën e tij, transmeton “Transferimet”.

Si pasojë, Mata dhe Herrera mund të jenë pjesë e një liste që përfshin gjithashtu Daley Blind, Chris Smalling, Luke Shaw, Michael Carrick, Marouane Fellaini, Zlatan Ibrahimovic dhe Anthony Martial.

Ish-sulmuesi i Valencia, Mata, u bashkua me Djajt e Kuq në janar 2014 dhe ka bërë pothuajse 200 paraqitje në Old Trafford, ndërsa mesfushori Herrera ka luajtur 152 herë qëkur erdhi nga Athletic Bilbao verën e ardhshme.

Megjithatë, të dy lojtarët kanë parë rolet e tyre gjithnjë e më të shkurta dhe nuk janë të sigurt për të bërë skuadrën e Kupës se Botës të Spanjës.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.