Dy foto që tregojnë se Kluivert është lojtar i ri i Romës

80
SHARE

Sipas të gjitha gjasave, djali i legjendës Patrik Kluivert, do të veshë fanellën e klubit gjalloros në sezonin e ardhshëm.

Sipas gazetarit të ‘Il Tempo’ Alessandro Austini, marrëveshja midis Romës dhe Ajaxit për Justin Kluivert është arritur afër 20 milionë euro: 15 milion + 5 milion te tjera bonuse dhe Ajax do të ketë një përqindje në rishitjen e ardhshme.

Poashtu, njëra nga faqet e Romës, ‘AsRomaDaily‘ i ka shkruar talentit holandez në profilin e tij në Instagram duke iu drejtuar me fjalët “Forca Justin, bashkohu me ne” dhe Justin iu ka përgjigjur me anë të emotions duke e pohuar një gjë të tillë.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.