Dëmtohet Iniesta, shikoni ndërhyrjen brutale në Japoni. Ja pamjet

90
SHARE

Andres Iniesta ishte viktimë e një ndërhyrje të rrezikshme nga Mitsuki Saitos, lojtar i Shonan Bellmare në një ndeshje të cilën Vissel Kobe e fitoi me rezultat, 2-0.

Kjo ndërhyrje mund t’i kushtonte Iniestas dëmtimin e ligamenteve të gjurit.

Megjithatë, ai ishte i gatshëm ta vazhdonte lojën dhe të luante deri në minutën e fundit.

Golat nga Hirotaka Mita dhe Yuto Goke ia siguruan fitoren Vissel Kobes

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.