Çmenduria..!! Ja kush do e ndihmoj Neymar të kaloj tek Real Madrid

130
SHARE

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe kemi nevoj për ndihmë financiare për mirëmbajtjen faqes.

Nike është i gatshëm të ndihmojë në financimin e lëvizjes së Real Madridit për Neymar, raporton AS.

Madrid aktualisht sponsorizohet nga Adidas deri në vitin 2020, por me sa duket i bën vetëm 40 milionë euro në vit nga gjiganti i veshjeve sportive, një sasi e vogël për një klub të tillë të madh.

Raporti thotë se Real mund ta ndërpresë kontratën me Adidasin që në fillim të kësaj vere, meqë Nike ka të ngjarë të paguajë një shumë prej 105- 155 milion euro në vit, duke mos përfshirë atë që do të ofrojnë për të ndihmuar me transferimin e Neymar.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.