Çmendet Gattuso, ’kërcënon’ në këtë mënyrë lojtarët

66
SHARE

Rino Gattuso paralajmëron lojtarët e tij të Milanit se ata nuk do të përfshihen në planet e tij nëse nuk stërviten mirë, përcjell ORAinfo.

Rossonerët mposhtën Chievo 3-2 këtë pasdite, por ata e bënë këtë pa Nikola Kaliniç, i cili u përjashtua nga skuadra për një mungesë të dukshme të angazhimit në trajnim.

Dhe duke folur pas ndeshjes në San Siro, Gattuso konfirmoi se nuk do të toleronte asgjë më pak se 100 për qind nga lojtarët e tij.

“Nesër është një ditë tjetër dhe në futboll nuk mund të keni pakënaqësi”, tha trajneri italian.

“Kam 25 lojtarë dhe rregullat janë  të  njëjta për të gjithë. Gjatë dy orëve të trajnimit ata duhet të vënë gjithçka në të. Dua të shoh profesionalizëm dhe përkushtim në fushë.

“Kushdo që nuk stërvitet mirë qëndron në shtëpi. Çdo ndeshje ne po luajmë për diçka të rëndësishme, sepse të gjitha ndeshjet janë thelbësore “.

“Ne kemi shpenzuar shumë në muajt e fundit. Ne e dimë se disa lojtarë nuk janë në 100 për qind. Ne e dinim se do të duhej të vuanim gjatë ndeshjes. Ne ishim të ngadalshëm shumë herë, ne bëmë shumë gabime në përpjekjen për të luajtur.

“Për momentin nuk mund të bëjmë gabime. Nëse duam të luftojmë për një vend të Ligës së Kampionëve, barazimi nuk na bën ndonjë të mirë.

 

“Ne kemi nevojë për të rimarrë energjinë tonë dhe për të marrë gjërat një lojë në një kohë.”, ka përfunduar Gatusso./ORAinfo/

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.