Chelsea – Southampton, formacionet zyrtare të gjysmëfinales së FA Cup

42
SHARE

Chelsea dhe Southamptoni kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.

Blutë e Londrës janë nikoqir të Southamptonit në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinale të Kupës FA, shkruan portali Transferimet.net

Image result for chelsea vs southampton

Skuadra e Antonio Contes dëshiron ta fitojë këtë ndeshje, pasi fituesi do kualifikohej në finale.

Edhe Southamptoni synon finalen e madhe të Kupës FA, aty ku i pret finalisti i parë Manchester United.

ChelseaCaballero; Azpilicueta, Cahill, Rudiger; Moses, Kante, Fabregas, Emerson; Willian, Hazard, Giroud.

SouthamptonMcCarthy; Hoedt, Yoshida, Bednarek; Cedric, Romeu, Hojbjerg, Lemina, Bertrand; Austin, Long.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.