Monday, December 10, 2018

Top Lajme

Valon Berisha në Serie A?

Futbollisti Valon Berisha po shkëlqen këtë sezon te Salzburgu. Në verë, mesfushori i Kombëtares së Kosovës mund të ndërrojë skuadër. Salzburgu ishte kundërshtari i radhës...

‘Ylli’ i Juventusit: Ronaldon e takova para se të transferohej, ja...

Futbollisti i i Juventusit, Rodrigo Bentancur ka bërë një paraqitje të shkëlqyer në Kupën e Botës. Ndërkohë ai ka treguar një episod shumë të bukur...

‘Lëndohet’ Messi, ja në cilën ndeshje nuk do të luajë

Messi ka mbingarkesë muskulore dhe është në dyshim për sfidën me Italinë. Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli, në konferencë për media, ka bërë të ditur...

Strakosha: Nuk kemi justifikime, por tani mendjen te Juventus-i

Nuk ka nisur mbarë sezoni i ri për Lazio-n, që u mund 2-1 në shtëpi nga Napoli, edhe pse Immobile shënoi një gol kryevepër...

Ibra zgjedhë 11-shen më të mirë të të gjitha kohërave –...

Sulmuesi ikonik, Zlatan Ibrahimovic ka luajtur për disa nga klubet më të mëdha në botë. Karriera e tij ka kaluar nëpër klubet si Juventusi, Milani,...

Loftus-Cheek e ka një kërkesë për trajnerin e ri të Chelseat

Vendimin final do ta marrë trajneri Maruizio Sarri. Pas formës së mirë në fazën para-sezonale, Ruben Loftus-Cheek dëshiron të mbetet te Chelsea. Sipas mediave britanike, lojtari...

Mesfushori serb: Me Zvicrën do jetë një ndeshje djallëzore

Serbi-Zvicër është më tepër se një ndeshje futbolli. Kjo pasi kombëtarja "Helvete" ka në përballje dhe 4 futbollistë me origjinë shqiptare. Duke u nisur nga...

Pastore në La Liga?

Havier Pastore, 28 vjeç, nuk po kalon momentin më të mirë të karrierës së tij profesionale. Mesfushori nuk llogaritet në formacion nga Unai Emery...

Presidenti i Atletico Madridit sqaron largimin e Diego Simeones

“Diego Simeone do të jetë në krye të Atletico Madridit edhe sezonin e ardhshëm”. Këto fjalë janë thënë për mediat spanjolle nga presidenti i...

Xherdan Shaqiri kërkohet edhe nga një klub tjetër në Premierligë

Evertoni dëshiron ta transferojë Xherdan Shaqirin nga Stoke City në afatin kalimtar veror, sipas mediave britanike. Evertoni është cituar si njëri prej shumë klubeve nga...