Monday, December 10, 2018

Top Lajme

Zidane ‘shokon’ botën e sportit, merr këtë vendim për ‘El Clasicon’

Sipas të përditshmes spanjolle ABC, Zidane po mendon ta befasoj botën e futbollit. Takniku madrilian ka një plan special për El Clasico. Zinedine Zidane po mendon...

Njëherë zbulohet kurdisja e shortit tash UEFA aksidentalisht tregon fituesin e...

Faqja zyrtare e UEFA-s në internet ka bërë një lëshim teknik duke e shpallur Liverpoolin fitues të Ligës së Kampionëve për sezonin 2017/18. Liverpooli do...

Pas arritjes historike ja çfarë shkruan UEFA për Kosovën

Pas fitores bindëse kundër Azerbajxhanit me rezultatin 4-0, Kosova ka siguruar fitimin e grupit të saj në Ligën D. Kjo fitore i ka siguruar një...

Ja çfarë ndodh dhe Bajernin me Barçën, nëse Liverpool fiton Champions...

Nuk është vetëm finale, por më shumë se finale ajo e Champions League mes Real Madridit e Liverpoolit, që do të zhvillohet në Kiev...

Dridhet Italia! Ja skuadra e re Ancelottit

Juventusi tashmë po punon për të forcuar ekipin e tyre për sezonin e ardhshëm Zonja e Vjetër ka vendosur pamjet e saj tek mbrojtësi i...

Zbulohen fjalët e Klopp-it drejtuar Coutinhos para largimit: Qëndro këtu sepse…

Vazhdojnë të zbulohen prapaskena mjaftë interesante nga marrëveshja e arritur ndërmjet Liverpoolit dhe Barcelonës për transferimin e Philippe Coutinhos në Camp Nou. Sipas informacioneve të...

A do përsëritet përmbysja si ndaj Barçës? Klopp befason më përgjigjen

Liverpooli ka shënuar fitore të madhe në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Romës. Anglezët fituan me rezultat 5-2 në fushën e tyre me...

ZYRTARE: Ky futbollist nënshkruan me United

Juan Mata, mesfushori i Manchester United, ka nënshkruar vazhdimin e kontratës për një vit me klubin. Kontrata e tij zgjatet deri në qershor të vitit...

Punë e kryer, Morata gjen klubin e ri

Nuk është më një hipotezë, Alvaro Morata mund të rikthehet tek Juventus. Sulmuesi i Chlesea, pas një sezoni të vështirë në Stamford Bridge është...

Barcelona nxjerr maksimumin nga Dembele, shkëmbim kokë me kokë me…

Duket se Barcelona nuk është aspak e lumtur me blerjen e francezit Ousmanne Dembele, prej nga edhe kanë nisur zërat e parë për largimin...