Saturday, August 18, 2018

Top Lajme

Atletico gjobitet për transferimin e Cerci

Atletico Madrid është gjobitur 46,000 € për shkelje të rregullave të pronësisë së palës së tretë në nënshkrimin e Alessio Cerçit nga Torino në...

Klopp: Lëndimi i De Bruyne nuk ndryshon asgjë

Për shumë kë, lëndimi i Kevin De Bruyne e ka vendosur Liverpoolin si favoritë kryesor për titull në Premierligë Por njëjtë nuk mendon trajneri i...

De Biasi: “Milan shkon lehtësisht në Champions, Gattuso ka dëshirë të...

Ish-trajneri i përfaqësueses së Shqipërisë, Gianni De Biasi, në një intervistë për ‘Radio 24’ gjatë emisionit ‘Tutti Convocati’ analizoi situatën në kampin kuqezi të...

Man.United, Darmian nuk dorëzohet: “Dua rikthimin në Seria A dhe Italinë!”

Mes prapaskenave, të tashmes dhe një të ardhme në Itali. Kush e di, mbase shumë më herët se mendohej. Matteo Darmian, në një intervistë...

Bakayoko: “Milan ka fituar më shumë se Juventus”

I gjatë, fizikisht i fortë, francez, Tiemouè Bakayoko duket si kloni i Marcel Desailly: “… por ai ishte mbrojtës, ndërsa unë jam mesfushor. Gjithsesi...

Trajneri i përkohshëm i Argjentinës lë jashtë listës Messin, ftohet Icardi

Argjentina është gati për të nisur një epokë të re, ndonëse nën drejtimin e trajnerit të përkohshëm, Lionel Scaloni, i cili do të drejtojë...

Massimo Ferrero godet agjentin e Zaza

Presidenti i Sampdorit Massimo Ferrero godet në "agjentin shumë të keq" të Simone Zaza pasi sulmuesi nënshkroi për Torino. Blucerchiati kishte kërkuar të nënshkruante italianin...

Zyrtare: Mbyllet merkato në Serie A

Është mbyllur merkato e Serie A për verën e vitit 2018/2019. Skuadrat e mëdha nuk kanë bërë ndonjë goditje, me përjashtim të Napolit që zyrtarizoi...

Interi njofton se do të ndërmarrë veprime ligjore kundër presidentit të...

Interi ka njoftuar se do të ndërmarrë veprime ligjore kundër presidentit të La Ligas, Javier Tebas për deklaratat e bëra sot në shtyp. Tebas gjatë...

Zyrtare: Klavan bashkohet me Cagliari

Cagliari ka nënshkruar zyrtarisht mbrojtësin Ragnar Klavan nga Liverpuli, vetëm duke marrë dokumentet e renditura përpara afatit të transferimit. Isolani ra dakord për një marrëveshje...