Saturday, August 18, 2018

SuperLiga e Kosoves

Ja numri i autobusëve të siguruar nga ‘Plisat’ deri më tani...

Lideri i ‘Plisave’, Albert Kastrati, përmes një postimi në facebook ka njoftuar se interesimi për ndeshjen ndaj Dritës është i jashtëzakonshëm. Siç thotë ai në...

Përleshje ndërmje “Plisave” dhe “Intelektualëve” në Pejë

Ka pasur përleshje mes tifozëve të Dritës me ata të Prishtinës. Por menëjherë ka intervenuar Policia ku ka arrestuar tifozët të cilët filluan përleshjen, shkruan...

Rikthim sensacional i Prishtinës, fitojnë të gjithë vendasit

Kanë përfunduar ndeshjet e javës së 31-të në Superligën e Kosovës në futboll Drita mbetet e pamposhtur edhe këtë javë, duke fituar në Stadiumin e...

Shumat që i fiton kampioni i Kosovës në futboll

Një mundësi më shumë për t’u rritur financiarisht i është paraqitur kampionit të ardhshëm të Superligës së Kosovës në futboll me ndryshimin e formatit...

Ja kur do të përfundojnë punimet në stadiumin e Prishtinës

Ndonëse kaluan hiq më pak së 17 vite nga lufta, megjithatë, infrastruktura sportive vazhdon të jetë në gjendje të rëndë, ani pse aty këtu...

Ja çfarë delaron trajneri i Prishtinës, Josa para përballjes me Llapin

Prishtina dhe Llapi do takohen nesër nga ora 16:00 në "Shahin Haxhiislami" në kuadër të javës së 29-të të Vala Superligës, transmeton transferimet.info Por, tekniku...

Skuadra e Vala Superligës shkarkon trajnerin!

Takimit të djeshëm me Besën dhe barazimit pa gola, kryesia e Klubit të Futbollit Vëllaznimi ka mbajtur një mbledhje dhe duket se klubi që...

E pabesushme: Ivan Perisic i blen shtëpi futbollistit të Besës së...

Tifozët, kryesia dhe futbollistët e Besës mund të jenë të dëshpëruar për një sezon të dështuar që kulmoi me rënien në Ligën e Parë. Mirëpo,...

Kastrati: Ndeshja Prishtina – Drita, patjetër duhet të zhvillohet në kryeqytet!

Lideri i tifo-grupit, Plisat, Albert Kastrati ka thënë për Klan Kosovën, se nëse ndeshja Prishtina – Drita, nuk do zhvillohet në stadiumin e Qytetit,...

ZYRTARE: Munishi befason me skuadrën e re

Ismet Munishi menjëherë është bërë me skuadër të re duke e marrë drejtimin e klubit nga Drenasi, Feronikeli. ‘Timonieri’ i mirënjohur kosovar, Ismet Munishi, është...