Tuesday, October 16, 2018

SuperLiga e Kosoves

SKANDAL: Zbulohen bisedat, kurdisja e ndeshjes Llapi-Drita (FOTO)

Kanë mbetur edhe pak orë deri në fillimin e ndeshjes Llapi i Podujevës – Drita e Gjilanit, takim i vlefshëm për xhiron e 28’të...

Caktohet orari i javës së 30-të në Vala Superligë, kur zhvillohet...

Të mërkurën dhe të enjten zhvillohen ndeshjet e javës së 30-të në Vala Superligë, derisa është caktuar edhe orari i ndeshjeve të javës së...

ZYRTARE: Drita prezanton super-transferin e dytë!

Kampioni aktual i Kosovës, Drita, sot ka prezantuar edhe transferin e dytë për këtë afat, raporton futbollikosovar. Drita ka prezantuar mbrojtësin e krahut, Arbër...

Formacionet zyrtare: Drita – Malmo

Sonte (e martë) Drita zhvillon ndeshjen historike në Ligën e Kampionëve. Kampioni i Kosovës është nikoqir i kampionit të Suedisë, Malmo, për sfidën e raundit...

Pas Zekës, Feronikeli prezanton edhe dy përforcimet tjera

Skuadra nga Drenasi ka përfunduar një sezon jo të mirë dhe drejtuesit e tyre kanë filluar punën për përforcimin e ekipit për sezonin e...

Liria – Gjilani e Drenica – Vllaznia, prodhojnë plotë 13 gola...

Në dy ndeshjet e javës së 29 në Superligën e Kosovës në futboll janë shënuar hiq më pak se 13 gola. Në sfidën ndërmjet Drenicës...

Përzgjedhësi i Kosovës, Challandes ka kritika të mëdha pas ndeshjes Liria...

Ishte njëra nga ndeshjet më interesante këtë edicion në Vala Superligë, por për përzgjedhësin e Përfaqësueses së Kosoës, Bernard Challandes, dueli ndërmjet Lirisë dhe...

Futbollistët organizojnë ndeshjen në mungesë të kryesisë

Futbollistët e Drenicës të shtunën do t'i kenë dy punë për t'i kryer: të përgatiten për ta vazhduar formën e mirë në fushë, dhe...

LAJMI I FUNDIT: Skuadra e Superligës transferon portierin Ilir Avdyli? (FOTO)

Portieri Ilir Avdyli mund të ndërroj sërish ambient. Portieri shtatlartë i cili momentalisht është pjesë e Kamzës në Kategorinë Superiore mund të rikthehet përsëri në...

SKANDALOZE! Ismet Munishi shan në transmetim direkt

Ismet Munishi, trajner i klubit të futbollit Feronikeli, ka bërë një gjest të pahijshëm dhe pothuaj të paparë në televizionet kosovare. Pas ndeshjes Drita 1:0...