Saturday, November 17, 2018

SuperLiga e Kosoves

E papritur: Babai i gjyqtarit Gramos Shala në mes të trajnerëve...

Prishtina e ka mposhtur Llapin 3:2 në ndeshjen e zhvilluar sot në “Shahin Haxhiislami” të Pejës, shkruan futbollikosovar.com. Ajo çka ra në sy ishte prania...

SKANDAL: Zbulohen bisedat, kurdisja e ndeshjes Llapi-Drita (FOTO)

Kanë mbetur edhe pak orë deri në fillimin e ndeshjes Llapi i Podujevës – Drita e Gjilanit, takim i vlefshëm për xhiron e 28’të...

LAJM I FUNDIT: Ky është kundërshtari i frikshëm i Dritës nëse...

Është hedhur shorti për rundin e parë kualifikues për në Ligën e Kampionëve, derisa fati nuk ka qenë i mirë për kampionët kosovarë. Në rast...

LAJMI I FUNDIT: Skuadra e Superligës transferon portierin Ilir Avdyli? (FOTO)

Portieri Ilir Avdyli mund të ndërroj sërish ambient. Portieri shtatlartë i cili momentalisht është pjesë e Kamzës në Kategorinë Superiore mund të rikthehet përsëri në...

Gjilani – Drita, ja rezultati befasues!

Ka mbaruar pjesa e parë Gjilani - Drita, ku rezultati është 1-1 në pjesë të parë me golat e shënuar nga Ergon Hyseni dhe Kastriot...

Oferta nga Shqipëria dhe Kosova! Ku do të transferohet talenti nga...

Bëhet fjalë për 17 vjeçarin e talentuar Kujtim Fetahu që aktualishtë luan tek Juniorët e Prishtinës ,mirpo talenti i tij ka ra në sy...

FFK nis debatin për zvogëlimin e Superligës

Në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është mbajtur një takim me klubet e rajonit të Prishtinës, ku të pranishëm kanë qenë nënkryetari...

Skuadra e Vala Superligës shkarkon trajnerin!

Takimit të djeshëm me Besën dhe barazimit pa gola, kryesia e Klubit të Futbollit Vëllaznimi ka mbajtur një mbledhje dhe duket se klubi që...

SKANDALOZE! Ismet Munishi shan në transmetim direkt

Ismet Munishi, trajner i klubit të futbollit Feronikeli, ka bërë një gjest të pahijshëm dhe pothuaj të paparë në televizionet kosovare. Pas ndeshjes Drita 1:0...

Intelektualët të mençur: Kjo është porosia e tyre kundër Prishtinës

Tifozët e Dritës duken mjaftë të mençur pasi nuk duan që skuadra e zemrës të ketë probleme për ndeshjen vendimtare e cila do ta...