Saturday, August 18, 2018

SuperLiga e Kosoves

Shtyhet ndeshja finale e Superkupës mes Dritës dhe Prishtinës

Ndeshja finale e Superkupës së Kosovës mes Dritës dhe Prishtinës është shtyrë, njofton Federata e Futbollit të Kosovës (FFK). Ndeshja ishte paraparë të luhej me...

Bunjaki te Drita? Sqaron të vërtetën ish-trajneri i Kosovës

Mbrëmë ka qarklluar një lajm se ish selektori i Përfaqësues së Kosovës, Albert Bunjaku, do të jetë pasardhës i Bekim Isufit në stolin e...

Formacionet zyrtare: Drita – Malmo

Sonte (e martë) Drita zhvillon ndeshjen historike në Ligën e Kampionëve. Kampioni i Kosovës është nikoqir i kampionit të Suedisë, Malmo, për sfidën e raundit...

Skuadra e Malmos mbërrin në Kosovë

Skuadra e Malmos ka mbërritur në Kosovë një ditë para zhvillimit të ndeshjes me Dritën. Sot pas orës 16:00, Malmo ka ateruar në aeroportin e...

Ja kur do të kthehet Drita në Kosovë

Skuadra kampione e Kosovës, Drita, ka arritur sukses historik duke kaluar me sukses turneun parakualifikues të Ligës së Kampionëve në Gjibraltar ku mposhti kampionin...

Formacioni zyrtar i Prishtinës për ndeshjen ndaj Europas

Prishtina luan sot ndeshjen e parë parakualifikuese në Ligën e Evropës. Prishtinasit përballen me ekipin FC Europa, përcjellë “Lajmi.net”. Ndeshja fillon nga ora 18:00. Më poshtë e...

S. Coloma – Drita: Formacionet zyrtare (FOTO)

Sot Kampionia e Kosovës, Drita, debuton në Ligën e Kampionëve, shkruan futbollikosovar.com Drita do të ndeshet me kampionin e Andorës, Santa Coloman, në kuadër të...

ZYRTARE: Vjen edhe largimi i rradhës nga Gjilani

Ka përfunduar aventura e Diar Mustafës te Gjilani. Mesfushori mitrovicas i cili qe i lënduar në pjesën më të madhe të kampionatit ka vendosur...

Ky do të jetë kundërshtari i FC Prishtinës, nëse kualifikohet tutje...

FC Prishtina mëson kundërshtarin e mundëshëm të fazës tjetër në Europa League. FC Prishtina do të ndeshet me skuadrën Europa në rundin preliminar në Europa...

LAJM I FUNDIT: Ky është kundërshtari i frikshëm i Dritës nëse...

Është hedhur shorti për rundin e parë kualifikues për në Ligën e Kampionëve, derisa fati nuk ka qenë i mirë për kampionët kosovarë. Në rast...