Tuesday, December 11, 2018

Sporti Vendor

ZYRTARE: Klubi kosovar me trajner holandez

Holandezi, Erwin Posthumus zyrtarisht ka nisur punën tek klubit i futbollit KF Lepenci në konkurrencën e femrave. KF Lepenci nëpërmjet një njoftimi për medie bënë...

Sot në Prishtinë, protestë kundër logos së re të FFK-së

Sot mbahet protestë kundër logos së re Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Protesta është thirrur nga tifozët të cilët janë të pa kënaqur me...

ZYRTARE: Hidhet shorti. Ja kundërshtari i Kosovës në Ligën e Kombeve

Sapo ka përfunduar hedhja e shorti për Ligën e Kombeve. Fati i goglave ka vendosur që Kosova të luajë në grup me Maltën, Ishujt Faroe...

ZYRTARE: Dërgohet kërkesa për zhvillimin e finales së kampionatit në Stadiumin...

Kërkesa e klubit të Prishtinës si dhe e kryetarit të komunës, Shpend Ahmeti, ësht që ndeshja Prishtina – Drita të luhet në Prishtinë. Edhe zyrtarisht...

Plani i Dritës për ndeshjen e madhe ndaj Malmos në Ligën...

Me fitoren 4:1 ndaj kampionit të Gjibraltarit, Lincoln, Drita është kualifikuar për në rrethin e parë të Ligës së Kampionëve. Ndërkohë, tani do të ndeshet...

S. Coloma – Drita: Formacionet zyrtare (FOTO)

Sot Kampionia e Kosovës, Drita, debuton në Ligën e Kampionëve, shkruan futbollikosovar.com Drita do të ndeshet me kampionin e Andorës, Santa Coloman, në kuadër të...

FFK: Logoja ishte zgjedhur nga Fadil Vokrri dhe nuk mund të...

Jo më shumë se dhjetë persona me këtë rast shprehën pakënaqësinë për dizajnin e logos, duke pretenduar se kjo logo nuk e ka merituar...

Fanellat e reja të Kosovës për Ligën e Kombeve /Foto

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), në një konferencë për media ka prezantuar fanellat e reja të përfaqësueses dhe logon e re të saj,...

Talentët e Kosovës U11 në Zvicër për të luajtur kundër Manchester...

Moshatarët e Kosovës U-11 ndodhen në Zvicër ku do të luajn në turnuen që fillon nesër. Ju rikujtojm se në këtë turne do të luajn...

Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova nuk kanë shfrytëzuar fondet e FIFA-s

Federata e Futbollit të Maqedonisë, nuk ka shfrytëzuar 1.4 milion dollarë, para të cilat FIFA ia ka dedikuar Maqedonisë përmes programit të saj ‘FIFA...