Tuesday, December 11, 2018

Sporti Vendor

Ja sa është kapaciteti i stadiumint Olimpik ‘Adem Jashari’, ku do...

Me 10 korrik në Kosovë pritet të zbarkoj skuadra e madhe nga Suedia, Malmo, shkruan futbolikosovar.com. Do jetë rundi i parë kualifikues i Ligs së...

Shefi i ekipit emergjent zbulon çfarë i ndodhi Vokrrit kur erdhi...

E dhimbshme ajo që vërejtën në QKUK pas ardhjes së Fadil Vokrrit. Shefi i ekipes emergjente i QKUK’së, Avdush Bajgora , ka treguar lajmin e...

Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova nuk kanë shfrytëzuar fondet e FIFA-s

Federata e Futbollit të Maqedonisë, nuk ka shfrytëzuar 1.4 milion dollarë, para të cilat FIFA ia ka dedikuar Maqedonisë përmes programit të saj ‘FIFA...

Shqipëri – Kosovë, ja çfarë do të bëjë Mavraj

Mërgim Mavraj do të përcaktohet për të ardhmen e tij në karrierë. Miqësorja Kosovë-Shqipëri po shihet si mundësia ideale që mbrojtësi kuqezi Mërgim Mavraj të...

Një serb veshi Dritën për Ligën e Kampionëve!

Drita e Gjilanit u lavdërua shumë për kostumet e sotme, me të cilat mori rrugë për në Gjibraltar Kampioni i Kosovës udhëtoi për të zhvilluar...

Shqipëri – Kosovë, ja numri i biletave të shitura!

Sot në orën 20:00 në Zvicër do të zhvillohet miqësorja vëllazërore ndërmjet përfaqësueses së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës. Kur na ndajnë vetëm pak orë...

Oferta nga Shqipëria dhe Kosova! Ku do të transferohet talenti nga...

Bëhet fjalë për 17 vjeçarin e talentuar Kujtim Fetahu që aktualishtë luan tek Juniorët e Prishtinës ,mirpo talenti i tij ka ra në sy...

S. Coloma – Drita: Formacionet zyrtare (FOTO)

Sot Kampionia e Kosovës, Drita, debuton në Ligën e Kampionëve, shkruan futbollikosovar.com Drita do të ndeshet me kampionin e Andorës, Santa Coloman, në kuadër të...

Futbollistit kosovar, i bën presion Serbia!

Arton Zekaj u bë emri më i përfolur në Serbi të enjten. Futbollisti kosovar, i cili është lindur dhe është rritur në Serbi kishte...

ZYRTARE: Hidhet shorti. Ja kundërshtari i Kosovës në Ligën e Kombeve

Sapo ka përfunduar hedhja e shorti për Ligën e Kombeve. Fati i goglave ka vendosur që Kosova të luajë në grup me Maltën, Ishujt Faroe...