Friday, December 14, 2018

Sporti Vendor

SKANDALOZE! Ismet Munishi shan në transmetim direkt

Ismet Munishi, trajner i klubit të futbollit Feronikeli, ka bërë një gjest të pahijshëm dhe pothuaj të paparë në televizionet kosovare. Pas ndeshjes Drita 1:0...

FUTSALLI SKANDAL: Klubi i madh lajmëron kurdisjen në FFK!

Fenomeni “kurdisje” ka nis të qarkullojë edhe në futsallin kosovar. Madje, është kryetari i një klubi të njohur ai i cili ka lajmëruar kurdisjet. Fjala...

Futbollistit kosovar, i bën presion Serbia!

Arton Zekaj u bë emri më i përfolur në Serbi të enjten. Futbollisti kosovar, i cili është lindur dhe është rritur në Serbi kishte...

ZYRTARE: Klubi kosovar me trajner holandez

Holandezi, Erwin Posthumus zyrtarisht ka nisur punën tek klubit i futbollit KF Lepenci në konkurrencën e femrave. KF Lepenci nëpërmjet një njoftimi për medie bënë...

ZYRTARE: Ky është transferimi i parë i KF Lepencit

Lepenci ka bërë goditjen e parë në merkaton dimërore duke rikthyer Drilon Shurdhanin. Shurdhani ishte pjesë e Vllazërisë së Pozhoranit, por tani ai do të...

Ja sa është kapaciteti i stadiumint Olimpik ‘Adem Jashari’, ku do...

Me 10 korrik në Kosovë pritet të zbarkoj skuadra e madhe nga Suedia, Malmo, shkruan futbolikosovar.com. Do jetë rundi i parë kualifikues i Ligs së...

Kush është personi që e dizainoi logon e re të FFK-së

Është pikëtori, Sali Musliu, i lindur në Gjilan, në vitin 1966, ai, i cili e ka dizajnuar logon fituese të FFK-së, e cila u...

ZYRTARE: Hidhet shorti. Ja kundërshtari i Kosovës në Ligën e Kombeve

Sapo ka përfunduar hedhja e shorti për Ligën e Kombeve. Fati i goglave ka vendosur që Kosova të luajë në grup me Maltën, Ishujt Faroe...

“Lajmi.net” zbulon se ku ishte Vokrri në momentin e sulmit dhe...

Fadil Vokrri ishte në një palestër në momentin e komplikimit shëndetsor që solli vdekjen e tij Fadil Vokrri vdiq sot si pasojë e një komplikimi...

ZYRTARE: Lepenci transferon dy lojtar!

KF Lepenci nga Kaçaniku ka bërë dy transferime. Bëhet fjal për Burhan Demën dhe Shkëlqim Rexhaj, transmeton Transferimet.net. Dema u largua nga KF Vitia pas dy...