Sporti Vendor

Shefi i ekipit emergjent zbulon çfarë i ndodhi Vokrrit kur erdhi...

E dhimbshme ajo që vërejtën në QKUK pas ardhjes së Fadil Vokrrit. Shefi i ekipes emergjente i QKUK’së, Avdush Bajgora , ka treguar lajmin e...

Kosova në UEFA dhe FIFA, dy suksese e mëdha të Fadil...

Fadil Vokrri, me punën e tij si shef i Federatës Kosovare të Futbollit bëri realitet ëndrrën për anëtarësimin e përfaqësueses së Kosovës në UEFA...

“Lajmi.net” zbulon se ku ishte Vokrri në momentin e sulmit dhe...

Fadil Vokrri ishte në një palestër në momentin e komplikimit shëndetsor që solli vdekjen e tij Fadil Vokrri vdiq sot si pasojë e një komplikimi...

Futbolli i Kosovës në zi, vdes Fadil Vokrri

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri ka vdekur Legjenda e futbollit kosovar ishte dërguar sot me urgjencë në spital pas një...

Shqipëri – Kosovë, ja numri i biletave të shitura!

Sot në orën 20:00 në Zvicër do të zhvillohet miqësorja vëllazërore ndërmjet përfaqësueses së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës. Kur na ndajnë vetëm pak orë...

Shqipëri – Kosovë, ja çfarë do të bëjë Mavraj

Mërgim Mavraj do të përcaktohet për të ardhmen e tij në karrierë. Miqësorja Kosovë-Shqipëri po shihet si mundësia ideale që mbrojtësi kuqezi Mërgim Mavraj të...

Pas rënies nga kategoria, zbulohen gjobat ndaj lojtarëve të Vllaznisë

Klubi i Vllaznisë ka gjobitur të gjithë lojtarët e tij me nga dy rroga pas rënies nga Superiorja. U përfol se gjoba ndaj tyre...

Shaqiri i jep zemër Dritës para derbit me Prishtinën

Kampanjës për Dritën kampione tashmë i është shtuar edhe një kampion i vërtetë. Fjala është për sulmuesin kosovar të përfaqësueses zvicerane, Xherdan Shaqirin. Ai sikurse edhe...

A u injorua nga KF Lepenci futbollisti Enis Bardhi? Ja e...

Muharrem Sahiti befasohet nga një postim që është bërë në faqen e KF Lepenci – Fikshat, ku mes të tjerash u shkrua: “Lojtari që...

ZYRTARE: Dërgohet kërkesa për zhvillimin e finales së kampionatit në Stadiumin...

Kërkesa e klubit të Prishtinës si dhe e kryetarit të komunës, Shpend Ahmeti, ësht që ndeshja Prishtina – Drita të luhet në Prishtinë. Edhe zyrtarisht...