Monday, October 22, 2018

Serie A

Juventus refuzon 50 milionë për Pjanic

Juventus ka refuzuar plotë 50 milionë funte nga Manchester City për Miralem Pjanic. Pep Guardiola pëlqen boshnjakun dhe me çdo kusht e dëshiron atë në...

Juventusi vjen me dy transferime të çmendura nga Real Madridi

Juventusi njoftohet se është i interesuar për futbollistët e Real Madridit Dani Ceballos dhe Mateo Kovacic , shkruan orainfo përcjell Transferimet.net. Bardhezinjët zakonisht nuk bëjnë...

Rrëfimi i i trishtë i “perandorit”: Vdekja e babait më shkatërroi,...

Adriano Leite Ribeiro, ish-perandori ka dhënë një intervistë të gjatë për revistën braziliane “R7”. Ish-sulmuesi foli për mënyrën se si jeta e tij ka...

Napoli gati për Skudetton me këtë super-përforcim

Me vetëm tetë ditë të mbetura para mbylljes së merkatos së transferimit, Napoli përballet me një garë kundër kohës për të shtuar në skuadër...

Leonardo përgatit goditjen e bujshme, një ish-kampion Bote për Milanin

Merkato ka hyrë në fazën e saj përfundimtare dhe në shtëpinë e Milanit, “fishekzjarret” nuk duket se kanë përfunduar me ardhjen e Gonzalo Higuain...

Roma e nis me fitore, mposht me shumë mund Torinon

Roma ka arkëtuar pikët e plota në ndeshjen e parë të saj në Serie A përballë Torinos. Vendimtar ishte sulmuesi boshnjak Edin Dzeko pasi goli...

‘Milan nuk e fiton Europa Ligën’

Davide Calabria thotë se Milani nuk është favoritë për ta fituar Ligën e Europa kundër Ludogorets, përcjell ORAinfo. “Ne nuk jemi favoritët, pasi ne jemi...

PSG nuk rinovon me Thiago Silvan, braziliani rikthehet në Serie A?

Thiago Silva mund të largohet nga Paris Saint-Germain në verë sipas raportimeve të fundit. Shtypi francez beson se mosha e shtyrë e Silva-s mund...

Chelsea bën ofertën e parë për Icardin

Skuadra angleze, Chelsea, ka bërë ofertën fillestare për sulmuesin e Interit, Mauro Icardi. Kapiteni i Interit pritet të jetë njëri nga emrat më të nxehtë...

Bomba nga Inter! Udhëton në Kinë për të transferuar super-lojtarin

Drejtorët e Inter po fluturojnë për të negociuar me Jiangsu Suning për huazimin e mesfushorit Ramires. 30-vjeçari brazilian ka thënë se është i hapur për...