Tuesday, August 21, 2018

Serie A

Mesazhi i Buffon për Ronaldon pas transferimit te Juventusi

“Ai gjithmonë ka nevojë për pak mundësi, që të bëjë gjëra të mëdha”. Gianluigi Buffon ka folur rreth transferimit të Cristiano Ronaldos te Juventusi. Italiani beson...

Gjiganti i Serie A kërkon Draxlerin

Milan thuhet se po synon transferimin e Julian Draxlerit nga Paris Saint-Germain. "Tutto Mercato Web” shkruan se ‘Rossonerët’ janë duke shikuar mundësinë e një transferimi...

Ronaldo i kërkon Juventusit të blejë yllin e Serie A

Juventus ka investuar për të fituar Ligën e Kampionëve. Madje këtë nuk e fsheh as trajneri Allegri. Ajo që “Don Balon” zbulon është se portugezi...

E duan te Juventusi dhe Manchester United, Diego Godin vendos për...

Arrihet marrëveshja mes Atletico Madrid dhe kapitenit Diego Godin për rinovimin e kontratës. Lajmin e ka bërë të ditur “Marca”, e cila shkruan se uruguaiani...

ZYRTARE: Inter bën goditjen e madhe në merkato

Interi ka bërë një merkato shumë të mirë këtë verë duke marrë disa lojtar shumë cilësor. I fundit i cili është zyrtarizuar edhe nga klubi...

Ronaldo zbulon lojtarin që kërkon te Juventus për të fituar Champions

Cristiano Ronaldo i ka bërë një kërkesë drejtuesve të Juventusit për të bërë të pamundurën p;ër të marrë mesfushorin serb Sergej Milinkovic-Savic, që sipas...

Juventus do yllin e PSG-së këtë verë

Juventusi do të presë yllin e PSG Juventusi nuk do të lëvizë për Adrien Rabiot këtë verë, sipas Tuttosport. Përcjell Transferimet.net Italianët ishin lidhur me një...

Bakayoko: “Milan ka fituar më shumë se Juventus”

I gjatë, fizikisht i fortë, francez, Tiemouè Bakayoko duket si kloni i Marcel Desailly: “… por ai ishte mbrojtës, ndërsa unë jam mesfushor. Gjithsesi...

Milan, ofertë 18 mln euro plus Bacca për yllin spanjoll

Milan ka ofruar Carlos Baccan dhe 18 milionë euro për sulmuesin e Villarreal, Samu Castillejo, raporton Sky Sport Italia, por çmimi i kërkuar është...

Lautaro Martinez “show”, Inter gjunjëzon Atletico-n…

Lautaro Martinez ka shënuar golin e vetëm në miqësoren e luksit ku Inter ka mposhtur 1-0 Atletico Madrid, duke dhënë sinjale pozitive për tifozët...