Wednesday, December 12, 2018

Serie A

“Bomba” e ditës: Konfirmohet blerja e madhe e Interit në verë

Pas muajsh të tërë thashethemesh në merkato, duket se Interi tashmë ka bërë hapin më të rëndësishëm për De Vrij. Zikaltrit kanë depozituar kontratën e...

Punë e kryer! Milan po e shet yllin që e bleu...

Andre Silva  me shumë gjasë do të largohet nga AC Milan në verë,  e këtë e ka zbuluar gazetari i njohur Fabrizio Romano, përcjell...

Lojtari i njohur i kryn testet mjekësore të Milan

Largimi i Pepe Reinas nga Napoli mund të përcillet edhe nga Mauricio Sarri. Mediat italiane raportojnë se largimi i portierit, mund ta bind trajnerin, t’i...

Punë kryer! Ja fanella e re e Balotellit

Raportet nga Tuttsport thonë se gjigantët e Serie A, Milan duan të lejojnë Carlos Bacca të largohet, me idenë e nënshkrimit të Mario Balotellit,...

Dridhen ‘axurrët’, Cristiano Ronaldo ka thënë ‘po’

Tani që ambientimi me Italinë është kompletuar dhe pasi zhurma mediatike në lidhje me rastin e përdhunimit të supozuar është pakësuar, Cristiano Ronaldo është...

Ndryshojnë planet e Juventusit, ylli i Atleticos zbarkon në Torino?

Lëndimi së fundmi i Juan Cuadrado ka ndryshuar planet e Juventusit në merkato. 'Bianconerët' janë në kërkim të një sulmuesi anësor, dhe kanë kontaktuar Atletico...

9 futbollistë besnikë që nuk u shitën për para’ (Foto)

Në futbollin e ditëve të sotme, ku shifrat kanë dalë jashtë kontrollit dhe një futbollist i “papjekur” mirë si Dembele blihet nga Barcelona për...

Pothuajse zyrtare! Icardi po i kryen testet mjekësore te Real Madridi

Mauro Icardi po transferohet te Real Madridi. Sulmuesi argjentinas ka arritur marrëveshje me klubin spanjoll, andaj në fund të këtij muaji do t’i kompletoj testet...

Interi godet në merkato, ja mirë ja hiq…

Pretendohet se Ramires ka pranuar të bashkohet me Interin, ndërsa Javier Pastore gjithashtu dëshiron të lëvizë nga Paris Saint-Germain, shkruan orainfo përcjell Transferimet.net Ramires po...

Shokohet bota e futbollit! Juventus po nënshkruan me dyshen gjigante të...

Gjigantët e Serie A, Juventus po kërkojnë të nënshkruajnë me Edinson Cavani dhe Antoine Griezmann, raporton Corriere dello Sport. Cavani 31-vjeçar ka qenë një nga...