Tuesday, August 21, 2018

Serie A

Szczesny: Ronaldo do të shënojë së shpejti

Wojciech Szczesny këmbëngul se Cristiano Ronaldo ka 'shtuar tashmë shumë cilësi' tek Juventusi dhe do të shënojë 'shumë shpejt'. Ronaldo nuk arriti të shënojë golin...

Pasi i theu hundën, Ronaldo bën këtë gjest ndaj portierit të...

Portieri i Chievos, Stefano Sorrentino, pësoi një dëmtim të frikshëm në ndeshjen ndaj Juventusit. Ai humbi ndjenjat pas një përplasje me Cristiano Ronaldon dhe më...

Juventusi i Ronaldos a do fitojë Championsin? Ja si përgjigjet Sneijder

Wesley Sneijder mendon se Juventusi edhe me Ronaldon nuk do të fitojë Champions Leaguen. “Jo, nuk mendoj kështu”, tha Sneijder për beIN Sports, në pyetjen...

“Telenovela” Modriç – Inter nuk është mbyllur ende, ky është lajmi...

Luka Modriç kishte një dëshirë të madhe për t’u transferuar tek Interi dhe pavarësisht se vendosi të qëndrojë, pas një bisede me prensidentin Florentino...

Tifozët e Lazios kërkojnë ndalimin e futjes së femrave në zonën...

"Ata që e zgjedhin stadiumin si një alternativë për ditën e lumtur e romantike, duhet të shkojnë diku tjetër". Tifozët e Lazios kanë nisur një...

Talenti i Milanit nënshkruan kontratë të re

Patrick Cutrone pritet të nënshkruajë kontratë të re me Milanin, e cila do ta mbante atë në Milano deri në vitin 2013. Kontrata pritet të...

Komike: Ja kë e fajëson Spalletti për humbjen ndaj Sassuolos

"Ishte më e lehtë të humbisje topa me këtë fushë të sotme, që nuk më pëlqeu aspak". Luciano Spalletti ka “fajësuar” fushën e stadiumit të...

Ndryshime të mëdha! Milan zyrtarizon numrat e lojtarëve për sezonin e...

Skuadra e Serie A, AC Milan, ka zyrtarizuar numrat që do të përdorin futbollistët për sezonin 2018/2019. Numri 10 do të mbahet edhe një...

Berat Gjimshiti grumbullohet te skuadra e njohur e Serisë A

Berat Gjimshiti sipas të gjitha gjasave do të qëndrojë tek Atalanta, të pakën deri kur të hapet merkatoja e janarit. Pavarësisht raportimeve se trajneri Gasperini...

Torino 0-1 Roma, notat e lojtarëve

Super goli i Edin Dzekos i siguroi Romës një fitore shumë të rëndësishme në udhëtim te Torino në javën e parë të Serie A. Giallorossët...