Wednesday, November 21, 2018

Serie A

Marotta tradhton Juven, “debuton” në krye të Interit ndaj tyre

Beppe Marotta pritet të “debutojë” si drejtues i Interit, pikërisht ndaj Juventusin, klub me të cilin u nda zyrtarisht vetë pak javë më parë....

Tronditet Milani, Bonaventura operohet nga mjeku i Ibrës dhe mbyll sezonin

Nuk kanë fund hallet në shtëpinë e Milanit. Jack Bonaventura i ka dhënë fund këtij sezoni, pasi do të qëndrojë jashtë fushave të lojës...

Manchester United aktivizon klauzolën për mesfushorin nga Serie A!

Manchester United është i gatshëm të aktivizoj klauzolën e mesfushorit të Romës, Lorenzo Pellegrini. Sipas The Sun, Mourinho dëshiron që të përforcojë sa më shumë...

Milanit s’i ndahet ‘mallkimi’, i dëmtohet një tjetër lojtar

Vijon mallkimi i dëmtimeve për Milanin, teksa mbrëmjen e sotme Gattuso ka marrë një tjetër lajm të keq nga Turqia, ku ishte i grumbulluar...

Milan nuk po i ndahet Chelseas, tani e do këtë lojtar

Milan sërish dëshiron të peshkoj te Chelsea. Milan po kërkon që ta transferoj një mesfushor, pasi huazimi i Timeoue Bakayoko , ka dalë i dështuar. Skuadra...

Napoli refuzon 90 mln € për Koulibaly

Manchester United është i vendosur për të blerë Kalidou Koulibaly, por Napoli ka refuzuar një ofertë 90 mln euro, raportohet në Itali. Senegalezi 27-vjeçar është...

Amaneti i fundit para se të vdiste, në vend të luleve...

Një tifoz i Juventusit ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare dhe është varrosur ditën e shtunë pasdite në qytetin Fornaci di Barga. Ai kishte lënë...

‘Ylli’ i Arsenal drejt largimit, Juventus i ofron 11 milion euro...

Aaron Ramsey do të fitojë £ 10.4million në vit duke u transferuar tek Juventus, sipas The Sun. Klubi italian është një nga klubet e mëdha...

Milan vë në shënjestër mbrojtësin e Chelsea

Sipas raportimeve të fundit, Milan ka vënë në shënjestër mbrojtësin e Chelsea, Garry Cahill. “Corriere dello Sport” shkruan se “rosonerët” po synojnë që në janar...

Lamtumirë Gattuso, Milan gjen trajnerin e ri

Trajneri i Atalantës, Gian Piero Gasperini po shfaqet si kandidat për stolin e Milanit në sezonin e ardhshëm për të zëvendësuar Gennaro Gattuso. Ndërkohë që...