Thursday, December 13, 2018

Premier League

Pak kush do ta mendonte! Ky është klubi i ri i...

Tottenham po planifikon të mbajë bisedimet javën e ardhshme me Manchester United mbi Anthony Martial, raporton Daily Mail, përcjell ORAinfo. Sulmuesi 22-vjeçar i Francës u...

Mourinho e ‘dridh San Siron’ Po e transferon yllin 40 milionësh...

Jose Mourinho do të përpiqet të transferojë kapitenin e Milanit, Leonardo Bonucci te Manchester United, thotë Tuttosport Sipas edicionit të së mërkurës të gazetës me...

Arsenal mendon transferimin e mbrojtësit të Liverpool

Alberto Moreno do të largohet nga Liverpool në fund të sezonit. Dhe kjo ka alarmuar Arsenalin - së bashku me top skuadra evropiane - teksa...

Burnley 1-3 Liverpool, notat e lojtarëve

Liverpool përmbysi disavantazhin dhe kështu mposhti Burnleyn me rezultat 3-1 në Turf Moor, duke e ngushtuar diferencën me Manchester Cityn në dy pikë. Jack Cork...

Liverpool has në konkurrencë për yllin nga Bundesliga

Liverpooli përballet me një luftë për të nënshkruar mesfushorin e vlerësuar lartë Christian Pulisic. Ylli 19-vjeçar i Borussia Dortmund kërkohet nga një mori klubesh evropiane...

Dyshja e Premier League, prioritet i Real Madridit

Real Madridi dëshiron të rindërtojnë fazën e sulmit gjatë afatit kalimtar veror. Sipas Don Balon, anësori i Liverpoolit, Mohamed Salah, dhe ai Manchester Cityt, Leroy...

Objektivi i Arsenal dhe Liverpool refuzon rinovimin e kontratës

Max Meyer njoftohet se i ka dhënë Arsenalit dhe Liverpoolit një dore - duke refuzuar një kontratë të re me Schalke. Bosi i rivalëve Arsene...

Tottenham me një tjetër transferim nga PSG?

Tottenham ka marrë një lajm të mirë lidhur me mbrojtësin Layvin Kurzawa, sipas "Le Parisien". Sipas gazetës, Kevin Trapp, Javier Pastore e Layvin Kurzawa do...

Rakitic i thotë këtij ylli të Premier League-s “eja dhe luaj...

PHILIPPE COUTINHO ka marrë një tjetër deklaratë "eja dhe luaj për ne" nga Barcelona. Gjigantët spanjollë tashmë janë duke u hetuar nga FIFA pasi Atletico...

Lazio i thotë ‘PO’ Liverpoolit, kërkon kaq miliona për të shitur...

Prej disa kohësh Thomas Strakosha është në radarët e Liverpoolit. Pas gafave të Kariusit në finalen e Champions Leagues, Liverpool po kërkon një portier të...