Friday, September 21, 2018

Premier League

Publikohen formacionet zyrtare të Newcastle – Chelsea, Hazard dhe Kovacic…

Në ndeshjen kundër Newcastle, Chelsea do të tentojë ta vazhdojë formën e treguar deri më tani, pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para...

BOMBA E DITËS!! Man Utd po mbyllë marrëveshjen për super-yllin 45...

Manchester United thuhet se po mbyllet në një marrëveshje për të nënshkruar yllin e Monakos Fabinho. Djajt e Kuq besohet të jenë në bisedime me...

‘Çmenduria’ e Mourinhos! Po transferon katër majtak te Manchester United

Jose Mourinho dëshiron ta përforcojë sulmin e Manchester United duke i sjellë katër lojtarë majtakë në skuadër në afatin kalimtar veror. Afati kalimtar pritet të...

Lyon në bisedime për sulmuesin e Tottenham

Lyon është në bisedime të avancuara me Tottenham për transferimin e sulmuesit Reo Griffiths, raporton Sky Sports. 18 vjeçari pritet të largohet nga klubi londinez. Griffiths...

​Ancelottin e duan tre gjigantët e Premierligës

Trajneri italian, Carlo Ancelotti kishte deklaruar se do të pushonte deri në fund të këtij sezoni, më pas do të niste punën në ndonjë...

Liverpool 4-3 Man City, notat e lojtarëve

Liverpool i ka dhënë fund ecurisë pa humbje të liderit Manchester City në një ndeshje dramatike 4-3 në Anfield. Alex Oxlade-Chamberlain hapi epërsinë për Liverpool...

Ky klub është favorit për të nënshkruar me Umtiti

Manchester City janë favoritët kryesor për të nënshkruar mbrojtësin e Barcelonës Samuel Umtiti. Barcelona nuk dëshiron të humbasë Umtiti por ai ka një klauzolë lirimi...

EKSKLUZIVE: Skuadra angleze me ofertë zyrtare 75 milionë euro për Aubameyang

Everton ka bërë një ofertë prej 75 milionë eurosh për të marrë sulmuesin e Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang. Sam Allardyce ka kërkuar një sulmues...

Këto dy transferime, Mourinho i do patjetër te Manchester United

Jose Mourinho po mendon që të bëjë disa transferime gjigante te Manchester United. Trajneri portugez dëshiron që të bëjë edhe një revolucion te “Djajtë e...

“Gjashtë pikë në dy ditë – kjo është hera e parë...

Jurgen Klopp dhe skuadra e tij Liverpool arriti që në fund të ndeshjes t’i gëzoj tre pikë të arta. Viti 2018 u nis mjaftë mirë...