Saturday, November 17, 2018

Premier League

Ancelotti merr drejtimin e gjigantit të Premierligës

Arsenali ka shprehur interesim për Carlo Ancelottin. Klubi londinez ka përcjellur me interes zhvillimet e fundit, ku Ancelotti refuzoi Kombëtaren e Italisë, përcjellë “Lajmi.net”. Mediat britanike...

Lajm i tmerrshëm për Guardiolan, ja sa do të mungojë Sane

Leroy Sane, ylli i Manchester City, mund të jetë jashtë fushave për një muaj pas një lëndimi që pësoi në fitoren 2-0 ndaj Cardiff...

U kry! Liverpool arrin marrëveshje me yllin 70 milionësh

Liverpool ka arritur një marrëveshje me yllin e Lyon ,Nabil Fekir velra e të cilit arrin 70 milionë  duke përfshirë shpërblimet, përcjell ORAinfo. Lajmi është...

‘BOMBA’ e ditës! Ja skuadra e re e Moratës

Juventusi është gati të ofrojë Chelseas 60 milionë euro për sulmuesin Alvaro Morata, raporton Tuttosport, përcjell ORAinfo. Futbolli spanjoll luajti në Juve nga 2014 në...

Lampard zbulon se cili lojtar e largoi atë nga Chelsea

Frank Lampard më në fund ka zbuluar se përse u largua nga Chelsea. Legjenda angleze ka thënë se transferimi i Cesc Fabregas, ka bërë që...

Guardiola gjen Arsenalit trajnerin e ri

Pep Guardiola beson se Mikel Arteta është trajneri i duhur për Arsenalin Arsene Wenger do të largohet nga Arsenali në fund të këtij edicioni dhe...

Arsenal harron Sanchezin, ja kë po e merr nga La Liga

Arsenal synon anësorin e Atletico Madridit, Yannick Carrasco, sipas raporteve. Që nga humbja e Alexis Sanchez tek Manchester United, bosi Arsene Wenger është zotuar të...

ZYRTARE: Sulmuesi i Everton transferohet në Galatasaray

Sulmuesi i Everton, Henry Onyekuru i është bashkuar Galatasaray në formë huazimi për një sezon, ka konfirmuar klubi turk. 21 vjeçari u bë pjesë e...

A e dini pse Coutinho ishte dje kapiten i Liverpoolit?

''Mund të them se nëse ia jap atij shiritin e kapitenit, ai nuk do të largohet apo nuk do të jetë më i lumtur,...

Jose Mourinho merr dritën jeshile për blerjen e dy mesfushorëve

Jose Mourinho merr “ok” për blerjen e dy mesfushorëve Publikuar: 21:49, 14 Prill, 2018 Jose Mourinho ka vendosur të marrë dy mesfushorë gjatë merkatos së verës dhe...