Saturday, November 17, 2018

Premier League

Milan transferon yllin e Liverpool?

Afati kalimtar i janarit pritet të jetë shumë interesant për Milanin, që ka filluar të punojë për disa afrime. ‘Rossonerët’ kanë shprehur dëshirën për të...

Harrojeni Fekirin, ky do të jetë zëvendësuesi ideal i Coutinhos te...

Liverpool duhet ende të kërkojë zëvendësimin e Philippe Coutinho në dritaren e transferimit të janarit, transmeton Sovrani.info. Jurgen Klopp ende nuk e ka zëvendësuar brazilianin...

Barcelona mohon të ketë pranuar oferta nga Liverpool për Dembelen

Skuadra e Barcelonë ka mohuar faktin se ka pranuar ndonjë ofertë nga Liverpool, për shërbimet e Ousmane Dembele. "Blaugranët” transferuan 21 vjeçarin gjatë verës së...

Neymar ia thotë mes Londrës, fjalë të mëdha për ish-trajnerin e...

Ylli i PSG-së dhe Brazilit, Neymar, lavdëroi Unai Emery, duke treguar besimin e tij se trajneri spanjoll do të ketë sukses në krye të...

Mourinho zgjidh problemet e mbrojtjes, transferon mbrojtësin e madh nga La...

Mbrojtësi i Atletico Madrid, Diego Godin, është synimi kryesor i Manchester United për afatin kalimtar të janarit. Manchester United është përballur me shumë probleme në...

‘Bllokimi’ i Kante, misioni i ri i Chelsea

Chelsea ka një mision për të përmbyllur në javët e ardhshme. Skuadra nga Premierliga do të provojë arritjen e një marrëveshje të re me mesfushorin...

Pas Liverpoolit, tjetër klub i madh interesohet për të transferuar Dembele

Ylli i Barcelonës, Ousmane Dembele, është bërë objektivi kryesor i shumë skuadrave evropiane. Francezi po mendon largimin nga “Camp Nou” për shkak të minutave të...

Man Utd për “shopping” në Serie A, kërkon qendër mbrojtës

Jose Mourinho duket se nuk e ka ndërmend të dorëzohet për shërbimet e një qendër mbrojtësi. Kësaj radhe, portugezi po synon të nënshkruajë me mbrojtësin...

Ranieri “rindez” Fulhamin, shenjëstron yllin e Liverpool

Vetëm pak orë pasi u zyrtarizua në stolin e Fulhamit, Claudio Ranieri ka nisur menjëherë nga puna. Italiani kërkon të përforcojë skuadrën dhe duket se...

Granit Xhaka tregon se si rastësisht u bë futbollist

Granit Xhaka ka ecur në karrierë një shkallë më lart se vëllai i tij. I vogli i familjes Xhaka tashmë luan për ekipin e...