Wednesday, November 21, 2018

Premier League

Chelsea nuk heq dorë nga Hysaj, gati 50 milionë euro për...

Emri i Elseid Hysaj është rikthyer në modë për skuadrën e Chelsea-t. Mbrojtësi i Napolit mund të ndryshojë skuadër që në merkaton e janarit....

Mourinho – Klopp, ja cilin zgjedh Maurizio Sarri

Trajneri i Chelsea, Maurizio Sarri, ka lëshuar një numër të madh lëvdatash për rivalët e Premierligës, duke thënë se futbolli anglez paraqet nivelet më...

Mourinho pas dyshes së Belgjikës

Jose Mourinho se fundmi po kontrollon situatën e Axel Witsel dhe Alderweireld. Trajneri portugez ka udhëtuar që ta shoh ndeshjen Belgjikë – Islandë, ndeshje kjo...

Manchester United aktivizon klauzolën për mesfushorin nga Serie A!

Manchester United është i gatshëm të aktivizoj klauzolën e mesfushorit të Romës, Lorenzo Pellegrini. Sipas The Sun, Mourinho dëshiron që të përforcojë sa më shumë...

Katër gjigantët e Evropës pas Alexis Sanchez

Alexis Sanchez duket se do të jetë bomba e merkatos së Janarit. Katër gjigantët e Evropës janë në kërkim të shërbimeve të sulmuesit kilian. Juventus, Paris...

Chelsea po e rikthen ‘dështakun’ në skuadër

Chelsea po e konsideron rikthimin e një lojtari, që e largoi në aftet e kaluara. Chelsea dëshiron ta rikthej në skuadër Nathan Aken. Skuadra londineze e...

Ku është problemi me Manchester United? Flet legjenda e futbollit

Manchester United duket se nuk është në formë shumë të mirë kohëve të fundit. Ish mesfushori i njohur Juan Sebastian Veron ka treguar se problemi...

Nicolo Barella te gjiganti i Premierligës për 40 milionë euro

Nicolo Barella po përgatitet që të transferohet në Premierligë. Tottenham ka bërë gati ofertën për transferimin e Nicolo Barellas. Skuadra angleze dëshiron që ta transferoj yllin...

“Alisson mund të bëhet më i miri”

Ish-portieri i Brazilit Dida beson se Allison mund të bëhet një nga portierët më të mirë në botë. Allison shpërtheu te Internacional në vendlindje pasi...

Shaqiri mban inat: “Nuk më intereson se çfarë thotë ai”

Xherdan Shaqiri ka vendosur t’i hedh “benzinë zjarrit” të krijuar mes tij dhe ish-mbrojtësit të Manchester United, Gary Neville. “Lufta” me fjalë mes tyre...