Monday, October 22, 2018

Ligue 1

ZYRTARE: Ja data kur do shpallet fituesi i ‘Topit të Artë’

Më 7 dhjetor revista prestigjioze “France Football” do të organizojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve për lojtarët më të spikatur të vitit ku mes...

Penallti skandaloze në Francë (VIDEO)

Në çdo kampionat po shihet e nevojshme të vendoset sistemi i gjykimit “VAR” pasi gabimet e gjyqtarëve janë trashanike dhe po dëmtojnë rëndë futbollin. Së...

Neymar tek Reali? Suarez thotë të vërtetën

Luis Suarez ka folur për mundësinë e kalimit të Neymarit në Real Madrid. Në një intervistë për “Marca-n”, sulmuesi i Barcelonës ka thënë se ky...

U kry! Julian Draxler do të luaj në Premier League

Julian Draxler përfundimisht po e kërkon largimin nga Paris Saint Germain. Ylli gjerman nuk po luan stanard në këtë sezon, pas transferimit të Neymarit dhe...

Portieri i Beneventos turpëroi sot Milanin, Balotelli i shkruan mesazhin e...

Portieri i Beneventos, Brignoli është kthyer në personazhin e momentit. Goli që shënoi kundër Milanit me kokë i dha pikën e parë ekipit të tij...

ZYRTARE: United me transferim befasues nga PSG

Manchester United ka realizuar një transferim të papritur. Klubi nga “Old Trafford” ka zyrtarizuar transferimin e Aliou Traore. Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Unitedit...

“Bomba e ditës”: Neymari arrin marrëveshje me Real Madridin

U largua vetëm këtë verë nga Spanja, por tashmë Neymari po planifikon të rikthehet në La Liga. Sipas asaj që raporton “Don Balon”, Neymari ka...

Pastore dhe Moura në janar tek gjiganti i LaLiga-s

Lucas Moura dhe Javier Pastore do të largohen nga PSG-ja në janar. Klubi francez duhet patjetër që të krijoj të ardhura mbi 80 milionë euro...

Juventusi me dy transferime ‘bombë’

Juventusi është duke planifikuar dy transferime gjigante për afatin e janarit. ‘Zonja e Vjetër’ tashmë ka dy top shënjestra për afatin e dimrit, andaj do...

Pesë lojtarët që kanë luajtur për klubin dhe jo për para

Çdo ditë e më shumë, futbolli është duke pësuar ndryshime drastike. Sporti më i bukur në botë, shumë herë sjell emocione të mira, por edhe...