Sunday, September 23, 2018

Ligue 1

Manchester City dhe PSG udhëheqin garën për yllin e Real Madrid

Manchester City është mes tre ekipeve që dëshirojnë të nënshkruajnë me Isco të Real Madridit në merkaton e ardhshme të transferimit, pretendon Don Balon. Me...

Ranierit ‘i ikën truri’, kap gjyqtarin për flokësh (VIDEO)

Klaudio Ranieri fitoi me Nantën e tij me rezultatin 1-0 sfidën ndaj Angers në Francë. Trajneri italian po kalon një kohë shumë të mirë, pasi...

Fekir i hapur për një kalim në Premier League

Kapiteni i Lyon Nabil Fekir ka zbuluar se është i hapur për një kalim në Premier League. Playmaker-i 24 vjeqar eshte lidhur me Arsenal ne...

Nuk është aspak surprizë, Mbappe shpallet futbollisti i ri më i...

Sulmuesi i talentuar francez, Kylian Mbappe, ka fituar një tjetër çmim. Ai është zgjedhur nga “Téléfoot” si futbollisti më i mirë i ri për...

Legjendat që u pensionuan nga futbolli në vitin 2017

Ricardo Kaka është futbollisti që këtë të diel bëri zyrtar pensionimin e tij nga futbolli. Por 2017-a, do të mbetet në kujtesën e shumë futbolldashësve,...

Moura po largohet nga PSG, por do të befasoheni ku po...

Lucas Moura ka kohë që nuk po luan standard te PSG-ja. Anësori brazilian ka mbetur nën hijen e Neymarit dhe Mbappes, andaj nuk po ka...

Valencia, Manchester United dhe PSG në garë për yllin e Interit

Mediat portugeze raportojnë se Jao Mario dëshiron të largohet nga Interi gjatë afatit kalimtar të janarit, me Valencian, Manchester Unitedin dhe Paris Saint-Germainin si...

Neymar do të transferohet tek Real, thotë gazetari i njohur spanjoll

Asi brazilian nuk dëshiron që të jetë pjesë e gjigantit francez më gjatë se deri në qershor të vitit tjetër, pasi do transferimin tek...

Përfundon gjithçka! Inter po vjen me transferim të çmendur nga PSG

Zyrtarët e klubit të Interit kanë mbajtur një takim me agjentin e yllit të Paris Saint-Germain, Javier Pastore, e kjo është kuptuar nga CalcioMercato,...

Juventus, 50 milionë për lojtarin i cili kërkohet nga gjithë skuadrat...

Juventus po mendon që të përforcohet në janar me një super lojtar si Nabil Fekir. Francezi po kalon në një formë të mrekullueshme ku...