Friday, September 21, 2018

Ligue 1

Edhe një tjetër skuadër futet në garë për Rabiotin

Pasi që mesfushori francez i Paris Saint-Germainit, Adrien Rabiot, nuk dëshiron ta rinovojë kontratën e tij me klubin francez, klube të mëdha, si Juventusi,...

Gianluigi Buffon zgjedhja e dytë në portën e PSG-së

Trajneri i Paris Saint-Germainit, Thomas Tuchel, ka thënë se është pothuajse e vendosur që Alphonse Areola të jetë numri një i portës së klubit...

“Neymari duhet të rritet”

Ish-mesfushori brazilian, Gilberto Silva, beson se emërimi i Neymarit si kapiten do t’i ndihmojë 26-vjeçarit të rritet. Ai beson se te bashkëkombësi i tij...

Mbrojtësi i Saint Etienne humb jetën në mënyrë tragjike, Franca në...

Saint Etienne ka konfirmuar vdekjen tragjike të mbrojtësit 19 vjeçar Ëilliam Gomis, dhe kanë bërë të ditur se mbrojtësi është qëlluar. Lojtari ishte bashkuar me...

“Neymari duhet të rritet”

Ish-mesfushori brazilian, Gilberto Silva, beson se emërimi i Neymarit si kapiten do t’i ndihmojë 26-vjeçarit të rritet. Ai beson se te bashkëkombësi i tij...

Neymar me kontroll të jashtëzakonshëm mbi topin, shikoni veprimin e tij

Ylli i Paris Saint Germain , Neymar, shquhet për kontrollin e tij fenomenal mbi topin. Në fakt, i gjithë futbolli brazilian ka për bazë teknikën...

Thiago Motta nis karrierën si trajner i PSG

Lajmi qarkullonte prej ditësh, ndërsa tani është gjithçka zyrtare: Thiago Motta është trajneri i ri i Paris SG, U-19. Lajmin e ka komunikuar vetë klubi...

Milan po e transferon një ‘bishë’ në janar

Adrien Rabioti është në vitin e fundit të kontratës së tij me Paris Saint-Germainin. Milani do të tentojë që ta transferojë mesfushorin francez në muajin...

PSG po e transferon sensacionin brazilian

PSG po mendon që të bëjë një goditje të madhe në janar. Skuadra franceze nuk është e kënaqur me lojtarët që ka në skuadër, andaj...

Karamoh prezantohet te Bordeaux, por mendjen e ka tek Interi

Pas një viti tek Interi, të kaluar kryesisht në pankinë dhe aktivizuar vetëm në javët e fundit të sezonit të kaluar, Yann Karamoh u...