Tuesday, December 11, 2018

Ligue 1

Cornet drejt Premier League?

I shënoi dy super gola Manchester Cityt, Pep Guardiola e dëshiron menjhëerë në ekipin e tij. Bëhet fjal për anësorin e Lyonit, Maxëel Cornet i...

Befason Buffon: Ata të tre janë më të mirë se Neymar,...

Gianluigi Buffon ka pranuar se treshja sulmuese e Liverpool ështyë më e mirë se Neymar me shokë në prag të ndeshjes vendimtare të Champions...

PSG e do me ngulm yllin e Liverpoolit

PSG dëshiron ta transferojë Fabinhon. PSG ka kohë që po e shpreh interesimin për Fabinhon, andaj duan ta transferojnë në janar. Skuadra franceze ka bërë kontaktet...

De Gea mund të kalojë në PSG

Destinacioni i radhës për David de Gea mund të jetë Parisi. Daily Mail” raporton se portieri mund të transferohet tek kampionët e Francës, në një...

PSG merr lajmin e madh para ndeshjes me Liverpoolin

Trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel, ka thënë se është e mundur që Neymar dhe Kilian Mbappe do të jenë në gjendje të luajnë kundër...

Ekzekutimi i penalltive, ndryshojnë rregullat e futbollit!

Futbolli mund të pësoj shumë shpejtë ndryshime në rregullat e tij, kjo pasi që ‘Bordi i Shoqatës së Futbollit Ndërkombëtar’, kanë mbajtur një takim,...

Rabiot dhe PSG do të takohen për herë të fundit, vendoset...

Adrien Rabiot është njëri nga lojtarët që ka zënë vendin më të madh në shtypin evropian (të sportit). Sipas “Sport”, francezi do të takohet me...

Ndizet “Le Derby”, Lyon çmend rivalët duke “skuqur” fushën

Në prag Lyon-St Etienne, që në Francë njihet si “Le Derby”, disa fotografi janë publikuar në Facebook, në të cilat është shfaqur fusha e...

Roma i bashkohet garës për yllin e PSG

Adrien Rabiot padyshim është njëri nga lojtarët më të kërkuar muajve të fundit në futbollin evropian. Roma është skuadra e fundit që është futur...

Nerymar-Mbappe mungojnë në Champions? PSG vjen me këtë reagim zyrtar

Paris Saint-Germain ka konfirmuar se Neymar dhe Kylian Mbappe do t’i nënshtrohen testeve mjekësore për të kuptuar gjendjen e tyre fizike. Të dy lojtarët u...