Saturday, August 18, 2018

Ligue 1

Cavani sqaron përfundimisht sherrin me Neymar. Marrëdhënia e tyre tani është…

Që nga konflikti i krijuar në fushë, që në thelb kishte pikërisht hierarkinë, braziliani Neymar dhe uruguajani Edinson Cavani kanë qenë protagonistë në faqet...

Nga PSG vjen ky lajm surprizë për Brazilin, ja se çfarë...

Neymar është stërvitur me shokët e ekipit të Paris Saint-Germain në “Parc des Princes” të enjten (sot), teksa ylli brazilian po i afrohet rikthimit. Sulmuesi...

Falcao merr topin nga mesi i fushës, shënon golin e vitit...

Radamel Falcao mbbrëmjen e djeshme ka shënuar një prej golave më të mirë të vitit. Sulmuesi kolumbian e mori topin në mes të fushës dhe...

LIVE/ Reali zhvillon përgatitjet e fundit para duelit me Dortmundin

Reali i Madridit po zhvillon përgatitjet e fundit para sfidës kundër Dortmundit të vlefshme për ndeshjen e fundit të grupit në Champions League. Ndeshja e...

A do jetë Neymar gati për ndeshjen kundër Real Madrid? Flet...

Bosi i Paris Saint-Germain Unai Emery është i bindur se Neymar do të jetë i aftë për t'u përballur me Real Madridin javën e...

Liverpool dhe PSG në garë për këtë super-portier

Liverpooli është i mbyllur në një betejë për të nënshkruar me portierin romak Alisson, sipas Gazzetta dello Sport. Reds janë të prirur për të shtuar...

5 transferimet gjigante që mund të ndodhin në fund të janarit

Afati i transferimeve të janarit është në ritëm të lartë dhe i kemi parë dy marrëveshje të shumave të majme të parave që e...

Mbappe ‘dridh’ Francën, PSG e sheh si ‘gomë rezervë’

Kylian Mbappe shpresonte të nënshkruante me Real Madridin ose Barcelonën në vend të Paris Saint-Germain, ka zbuluar  Unai Emery, përcjell ORAinfo. Mbappe ka qenë vendimtare...

“Neymari mund të fitojë Topin e Artë edhe në PSG” –...

Neymari nuk ka nevojë të largohet nga Paris Saint-Germaini për ta fituar Topin e Artë, thotë braziliani Ronaldo. Neymari u largua gjatë verës nga Barcelona...

Katër lojtarët me të cilët Neymar nuk i ka raportet e...

Me sa duket, Neymar 'nuk shkon mirë' me një grup lojtarësh në Paris Saint-Germain. Natyrisht, Edinson Cavani besohet se është njëri prej tyre. Mirëpo, përveç tij,...