Saturday, October 20, 2018

Ligue 1

Nëse dështon Pogba, Juventus ka planin B

Juventus si duket nuk e ka ndërmend të heq dorë nga Paul Pogba. Skuadra italiane do të tentoj të rikthej francezi në Torino, por në...

ZYRTARE: Gjiganti i Evropës shkarkon trajnerin

Leonardo Jardim nuk është më trajner i Monacos. Skuadra e Monacos dhe trajneri Leonardo Jardim, kanë arritur marrëveshje për ndërprerjen e bashkëpunimit katër vjeçar. Lajmi është...

Karamoh prezantohet te Bordeaux, por mendjen e ka tek Interi

Pas një viti tek Interi, të kaluar kryesisht në pankinë dhe aktivizuar vetëm në javët e fundit të sezonit të kaluar, Yann Karamoh u...

Liverpool dhe PSG hidhen në ‘gjah’ për yllin e Interit

Liverpool dhe Paris Saint-Germain po ndjekin sulmuesin adoleshent të Interit, Andrea Pinamonti, thotë Gazzetta dello Sport, përcjell ORAinfo. Pinamonti, ka impresionuar me U-19 të Italisë...

ZYRTARE: Thierry Henry trajner i Monacos

Thierry Henry do të jetë trajneri i ri i Monacos. Ish sulmuesi i Francës dhe Arsenali duket se ka vendosur t’i hyjë përfundimisht zejes së...

E papritur: Henry trajner i skuadrës franceze

Thierry Henry mund të fillojë karrierën në zejen e trajnerit, duke marrë drejtimin e Monacos. Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Kombëtares së Francës, Thierry Henry,...

De Gea nuk rinovon me Manchesterin, PSG po e pret ‘pas...

Te Manchester United del një tjetër problem që duhet zgjidhur dhe ai e ka emrin David De Gea. Sipas tabloidit britanik “Daily Mail”, portieri spanjoll...

Këto janë arsyet pse Neymar po kërkon largimin nga PSG

Neymar është synimi i madh i Real Madridit për verën e këtij viti. Skuadra mbretërore, dëshiron të shfrytëzojë pakënaqësitë e futbollistit te Paris Saint Germain,...

Buffon e harron Messin dhe Ronaldon, zgjedh një tjetër lojtar për...

Gianluigi Buffon është tashmë 40 vjeç, por kalimi nga Juventusi te PSG ka konfirmuar se portieri legjendar nuk ka ndërmend të dalë në pension...

Zbulohet prapaskena, Barça provoi të fuste yllin e PSG në marrëveshjen...

Barcelona kishte kontaktuar Paris Saint-Germain për mesfushorin Adrien Rabiot verën e kaluar, raporton "Mundo Deportivo". Barça njihen si admirues të reprezentuesit francez dhe PSG ishte...