Saturday, August 18, 2018

Ligue 1

E papritur, Rabiot te gjiganti anglez?

Sipas raportimeve franceze, Liverpool po mendon të sigurojë shërbimet e Adrien Rabiot për sezonin 2019/20. Mesfushori francez ka qenë vazhdimisht i lidhur me një largim...

Mesazhi i Buffon për Ronaldon pas transferimit te Juventusi

“Ai gjithmonë ka nevojë për pak mundësi, që të bëjë gjëra të mëdha”. Gianluigi Buffon ka folur rreth transferimit të Cristiano Ronaldos te Juventusi. Italiani beson...

Thiago Silva mohon kthimin te Milani: Leonardo nuk më ka thirrur

Përderisa disa dashuri, herët a vonë mund të kthehen, është normale që emri i Thiago Silvës të ketë qenë shpesh i lakuar te Milano,...

Dy ndeshje pa pësuar gol, Buffon inkurajohet nga tifozët e PSG:...

Gianluigi Buffon debutoi mbrëmjen e të dielës në “Parc Des Princes”, në javën e parë të kampionatit, ndërsa PSG-ja e tij fitoi me rezultatin...

Rabiot refuzon rinovimin dhe rrezikon një vit mos lojë

Kontrata aktuale e mesfushorit Adrien Rabiot skadon në fund të sezonit dhe PSG po mendon t'i lidhë një kontratë të re. Mirëpo sipas L'Equipe, oferta...

Milan e Juve ‘fërkojnë duart’, ylli i PSG refuzon rinovimin

Mesfushori francez është në skadencë kontrate dhe ka refuzuar sërish rinovimin e ofruar nga PSG. Adrien Rabiot ka të ngjarë të bëhet emri më i...

Shikoni se çfarë u bënë Mbappe bashkëlojtarëvve të tij

19-vjeçari Kylian Mbappe iu bashkua skuadrës së Paris Saint-Germainit këtë javë pas pushimit të marrë me përfundimin e Kupës së Botës. Sapo u kthye,...

Draxler kthehet në Bundesliga?

Schalke dëshiron që ta rikthejë në skuadër Julian Draxlerin nga Paris Saint-Germaini para se të mbyllet afati kalimtar, shkruan CalcioMercato. Draxler kalo në PSG nga...

PSG me transferim 100 milionësh për sezonin e ri?

Ousmane Dembele po largohet nga Barcelona. Anësori francez nuk ka vend te skuadra katalonase, andaj do të largohet në këtë afat. Dembele ishte afër të kalonte...

Tuchel zbulon skretin e Neymar: Ai shfaqet i plotë si lider...

Trajneri i PSG, gjermani Thomas Tuchel, thotë se braziliani Neymar shfaqet si lider kur është i lumtur, teksa shtoi se ekipi i tij mbështetet...