Monday, December 10, 2018

Ligue 1

Strasbourg – PSG, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Strasbourg dhe PSG-së. Strasbourg dhe PSG, do të përballen në kuadër të xhiros së 16-të në Ligue 1. Ndeshja...

Portieri i PSG-së nuk firmos për rinovimin e kontratës

Dukej një formalitet, por Paris Saint Germain dhe portieri Alphonse Areola nuk po gjejnë një pikë të përbashkët për të zgjatur bashkëpunimin mes tyre. Kontrata...

“Mbappe ngjason me Henry, do të bëhet si Ronaldo në të...

Kylian Mbappe ka marrë tashmë vëmendje maksimale, duke u krahasuar edhe me legjendën braziliane, Pele. Kjo, për shkak të shkëlqimit që pati në Kupën...

Mbappe thërret këtë lojtar te PSG

Kylian Mbappe ka këshilluar mesfushorin e Ajaxit, Frenkie de Jong që t’i bashkohet atij te Paris Saint-Germaini. De Jong shihet si një prej mesfushorëve me...

“Luftë” në Paris, shtyhet ndeshja e PSG-së

Sfida e së shtunës në Ligue 1, mes Paris Saint-Germain e Montpellier në Parc des Princes, është shtyrë për shkak të protestave që kanë...

Rabiot te Barcelona? Jo, shikojeni se ku po transferohet francezi

Adrien Rabiot i ka përfunduar bisedimet me PSG-në rreth kontratës. Adrien Rabiot nuk do ta vazhdojë kontratën te PSG-ja, pasi dëshiron të largohet. Mesfushori francez është...

Talenti francez refuzon rinovimin me PSG-në, katër skuadra garë për ta...

Skuadra kampione e Paris Saint Germain duket se do t’i thotë lamtumirë në fund të këtij sezoni mesfushorit 22-vjeçar Adrien Rabiot. Sipas “RMC Sport”,...

Mediat franceze: Neymar, pa klauzolë lirimi nga PSG-ja

E ardhmja e Neymar Jr vazhdon të jetë shumë e përfolur, si në Paris, ashtu edhe në Barcelonë. Edhe pse sulmuesi brazilian u largua me...

Bordeaux e befason PSG-në në Ligue 1

Bordeaux e ka ndal PSG-në në javën e 15-të në Ligue 1. Bordeaux dhe PSG, janë ndarë në paqe, pasi ndeshja përfundoi, 2:2. Parisienët kaluan të...

U cilësua talent i madh te Milan, por dështon edhe në...

M’Baye Niang nuk bind as në kampionatin francez. I transferuar në fromë huazimi në gusht të 2018 te Rennes nga Torino, 23-vjeçari nuk po arrin...