Liga Turke

Shihni momentin kur tifozët e Fenerbahçes godasin trajnerin e Besiktas (VIDEO)

Është e pamundur që mos ketë incidente në derbin mes Fenerbahçes dhe Beshiktashit. Kësaj here, pre e dhunës ka renë trajneri i skuadrës mike, Gunes....

Konfirmohet: Kjo skuadër është në bisedime me Interin për Nagatomo

Galatasaray ka konfirmuar se është në bisedime me Interin për Yuto Nagatomo. Spalleti ia ka bërë me dije lojtarit që nuk është në planet e...

ZYRTARE: Mesfushori i Newcastle huazohet te Sivasspor

Mesfushori i Newcastle United, Henri Saviet është huazuar te skuadra turke Sivasspor deri në fund të sezonit. Rafa Benitez e la të lirë lojtarin pas...

VIDEO: Mesfushori brazilian Dodo ekzekuton një nga penalltitë më qesharake në...

DODO kishte shansin të bëhej hero duke siguruar barazimin e Giresunspor kundër Fenerbahçes. Por ai u bë shkak i shumë të qeshura pasi ekzekutoi një...

Van Persie po rikthehet te ish-skuadra e tij

Robin van Persie do të ribashkohet me Feyenoord, dhe transferimi do të ndodhë në këtë afat kalimtar. Sulmuesi hollandez luan aktualisht në Turqi me Fenerbahce,...

Skuadra italiane me ofertë zyrtare për turkun!

Juventusi thuhet se po përgatit një ofertë zyrtare prej 15 milion euro për futbollistin e Besiktas, Cenk Tosun, shkruan orainfo përcjell Transferimet.net 26-vjeçari është një...

Eto’o “vendosë” të zbulojë diçka të re, ja si e ekzekuton...

Samuel Eto’o e ka filluar me gol aventurën te skuadra turke, Konyaspor. Sulmuesi nga Kameruni afatin kalimtar të janarit, vendosi të ndryshojë skuadër, për të...

ZYRTARE: Shkarkohet ish-trajneri i Milanit

Ka zgjatur vetëm dy muaj aventura e Leonardos si trajner i Antalyasporit në Superligën e Turqisë. Ish-trajneri i Milanit dhe Interit është shkarkuar për shkak...

Quaresma shënon gol të çmendur (VIDEO)

Ricardo Quaresma ka shënuar nje super gol për të i dhënë epërsin skuadrës së Besiktas për 2-1 kundër Fenerbahce. http://www.dailymotion.com/video/x6fa4qi

U dënua me 9 vite burg, nuk do ta besoni skuadrën...

Sulmuesi brazilian Robinho ka arritur marrëveshje me ekipin turk Sivasspor që është pjesë në ligën e parë të Turqisë. Ai është dënuar me 9 vite...