Tuesday, December 11, 2018

Liga Turke

Quaresma shënon gol të çmendur (VIDEO)

Ricardo Quaresma ka shënuar nje super gol për të i dhënë epërsin skuadrës së Besiktas për 2-1 kundër Fenerbahce. http://www.dailymotion.com/video/x6fa4qi

VIDEO/ Gafa fatale? Shikoni pritjen e vitit nga Karius

Loris Karius ishte portieri i Liverpool në finalen e Champions që ata humbën kundër Realit me rezultatin 3-1, dhe në dy gola ai bëri...

E pabesueshme: Ja ku po transferohet Mkhitaryan !

Gjigandët turq Besiktas janë bashkuar me Arsenalin në garën për Henrikh Mkhitaryan. Kjo është sipas TurkishFootball, të cilët thonë se ekipi i Stambollit është e...

ZYRTARE: Shkarkohet ish-trajneri i Milanit

Ka zgjatur vetëm dy muaj aventura e Leonardos si trajner i Antalyasporit në Superligën e Turqisë. Ish-trajneri i Milanit dhe Interit është shkarkuar për shkak...

Eto’o ikën nga Antalyaspor, por do ta vazhdojë karrierën. Ja ku...

Samuel Eto’o ka zgjidhur me konsensus kontratën e tij me klubin turk të Antalyasporit, pas 2 sezonesh e gjysmë të kaluara aty. Lajmi u bë...

Van Perise do të largohet nga Turqia, klubi i rradhës me...

Ka qenë një nga sulmuesit ndoshta më të mirë të dekadës së fundit në Europë pavarësisht se dëmtimet e kanë “përndjekur” thuajse gjatë gjithë...

ZYRTARE: Bursaspor njofton transferimin e madh

Bursaspor ka nënshkruar me sulmuesin senegalez Moussa Sow nga Al-Ahli për një tarifë të pazbuluar. Sulmuesi senegalez ka ndërruar shumë ekipe në karrierën e tij,...

Arsenal, 25 milionë euro për super mbrojtësin

Trajneri i ri i Arsenalit, Unai Emery nuk ngopet me transferime. Arsenal tani kërkon shërbimet e mbrotësit kroat, Domagoj Vida transmeton Transferimet.net. Sipas The Sun, skuadra...

U dënua me 9 vite burg, nuk do ta besoni skuadrën...

Sulmuesi brazilian Robinho ka arritur marrëveshje me ekipin turk Sivasspor që është pjesë në ligën e parë të Turqisë. Ai është dënuar me 9 vite...

Fellaini befason të gjithë, ja ekipi i ri i tij

Galatasaray mund të kthehet për mesfushorin e Manchester United Marouane Fellaini para mbylljes së merkatos së transferimit, raporton Manchester Evening News. Badou Ndiaye mund të...