Monday, October 22, 2018

Liga Portugeze

Skandal i Benficas. Prostituta dhe dhoma hoteli për arbitrat

Rishfaqen problemet për Benfikën. Sipas medias portugeze, drejtuesit e skuadrës luzitane që njihet ndryshe si ‘shqiponjat’ e Lisbonës, janë akuzuar së bashku me ish...

Julio Cesar shpërthen në lot, ja arsyeja emocionuese (VIDEO)

Portieri i njohur, Julio Cesar i ka dhënë fund karrierës së tij. Lajmi është konfirmuar nga klubi i Benficas ndërsa braziliani do të vijojë...

ZYRTARE: Man United bën goditjen e dytë në merkato

Manchester United ka transferuar 19 vjeçarin e Portos, Diogo Dalot. Njoftimi u bë disa minuta më parë nga faqja zyrtare angleze, transmeton Transferimet.net. Dalot ka nënshkruar...

50 tifozë me kapuçë masakrojnë futbollistët e Sportingut të Lisbonës (VIDEO)

Sulmuesi i Sportingut të Lisbonës, Bas Dost, është dhunuar nga një grup njerëzish të cilët janë futur në dhomat e zhveshjes së klubit në...

Sevilla dhe Porto arrijnë marrëveshje, lojtari meksikan transferohet në La Liga

Sevilla dhe Porto kanë arritur marrëveshje për transferimin e Miguel Layun te skuadra andaluziane në formë huazimi me të drejtë blerje. Mbrojtësi meksikan do t'i...

Legjenda rikthehet në Europë, Roberto Carlos pranë firmës me Sporting

Legjenda e Real Madridit dhe Brazilit Roberto Carlos do të marrë përsipër drejtorin teknik tek Sporting CP në Portugali nëse Rui Jorge bëhet president,...

Dy skuadra pas Gelson Martins!

Gelson Martins do të largohet nga Sporting Lisbon. Gelson Martins do ta lërë Sportingun në fund të sezonit dhe janë dy klube që po insistojnë...

Zyrtare: Casillas vazhdon me Porton

Iker Casillas do të vazhdojë të jetë pjesë e klubit portugez Porto edhe gjatë sezonit të ardhshëm. Ai ka vendosur të nënshkruajë vazhdimin e kontratës...

Katër gjigantët që e duan Buffonin

Gianluigi Buffon do të largohet në verë nga Juventusi. “Zonja e Vjetër” nuk dëshiron që ta mbaj më shumë legjendën e tyre në skuadër, pasi...

VIDEO/ Ish-ylli i Realit shpërthen në lot pas turpërimit që i...

Asgjë nuk po ecën siç duhet për Fabio Coentraon. Dikur një ndër mbrojtësit më të mirë të majtë në botë, Fabio Coentrao, po kalon tani...