Saturday, August 18, 2018

Liga Kineze

Klubet kineze vendosin një dënim të çuditshëm për lojtarët në mbipeshë

Kampionati kinez është kthyer në një vend tërheqës për disa futbollistë të mëdhenj europian dhe amerikano-jugor. Gjithsesi niveli i treguar prej tyre në fushën e...

Braziliani shpreson për një kalim te Interi

Mesfushori brazilian Ramires po e konsideron largimin nga klubi i Superligës Kineze dhe dëshiron të transferohet te Interi. Dy vitet e fundit, Ramires i ka...

ZYRTARE: Klubi kinez ulë në stol ish-trajnerin e Real Madrid

Skuadra kineze, Dalian Yifang është bërë më trajner të ri. Klubi ka zyrtarizuar si trajner gjermanin e njohur, Bernd Schuster. 58-vjeçari ka luajtur për skuadra...

Iniesta zbulon numrin e fanellës te ekipi i ri

Andres Iniesta është futbollist i ri i Vissel Kobe. Legjenda e Barcelonës është prezantuar sot, në një konferencë për media, nga klubi japonez. Iniesta po ashtu...

Tevez largohet nga Kina, a do të jetë ky klubi i...

“Tuttosport” shkruan se Boca Juniors e mirëpret rikthimin e tij, por Carlos Tevez kërkohet edhe nga klube tjera. Carlos Tevez do të largohet nga klubi...

Ylli i La Liga shumë pranë transferimit në Kinë për 74...

Cedric Bakambu do të bëhet lojtari më i shtrenjtë afrikan pasi të kompletojë transferimin në Beijing Guoan. Klubi nga Superliga Kineze do të paguajë pothuajse...

Hyn dhe del në 3 minuta, zëvendësimi më i shpejtë në...

Një trajner futbolli ka vetëm 3 zëvendësime për të bërë në 90 minuta dhe ato duhet t’i realizojë me kujdes, që të shihet ndryshimi...

Kinezët çmenden për Mesin, ofrojnë shifrën e paimagjinueshme

Sapo ka rinovuar me Barcelonën deri në vitin 2021, duke u bërë edhe futbollisti më i paguar në botë, por kinezët nuk heqin dorë...

ZYRTARE: Iniesta prezantohet nga klubi i ri

Andres Iniesta do ta vazhdojë karrierën në futbollin japonez. Andres Iniesta ka zgjedhur klubin e ri. Legjenda e Barcelonës do ta vazhdojë karrierën në futbollin japonez. Vissel...

ZYRTARE: Demba Ba bëhet me skuadër të re

Sulmuesi i njohur, Demba Ba është rikthyer në Kinë. Ish-lojtari i Chelseat ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me klubin e Shanghai Shenhua, transmeton IndeksOnline. Senegalezi ishte...