Tuesday, March 20, 2018

Liga Kineze

Pas shtatë viteve në Camp Nou, futbollisti i Barcelonës po largohet...

Javier Mascherano pritet t'i bashkohet skuadrës kineze Hebei Fortune për shumën 8 milionë euro. 33 vjeçari do të largohet nga Barça për t'i dhënë hapësirë...

Braziliani shpreson për një kalim te Interi

Mesfushori brazilian Ramires po e konsideron largimin nga klubi i Superligës Kineze dhe dëshiron të transferohet te Interi. Dy vitet e fundit, Ramires i ka...

Ylli i La Liga shumë pranë transferimit në Kinë për 74...

Cedric Bakambu do të bëhet lojtari më i shtrenjtë afrikan pasi të kompletojë transferimin në Beijing Guoan. Klubi nga Superliga Kineze do të paguajë pothuajse...

Tevez me një rikthim të bujshëm te ish-skuadra

Carlos Tevez mund të rikthehet në Boca Juniors pasi ndërpreu kontratën në Superligën Kineze. Argjentinasi u bë njëri nga lojtarët më të paguar në botë...

‘Bomberi’ transferohet në Kinë për 40 milionë euro

Trajneri i Villarreal, Javier Calleja ka konfirmuar se sulmuesi 'bomber' Cedric Bakambu do t'i bashkohet skuadrës së Superligës Kineze, Beijing Guoan për 40 milionë euro. Sulmuesi kongolez...

Nuk do ta besoni çfarë kushti i ka vënë Barcelona –...

Transferimi i Javier Mascheranos te Hebei China Fortune është bllokuar nga Barcelona për një arsye të vetme. Edhe pse argjentinasi ka rënë dakord për çdo...

Nuk do ta besoni sa ka ndryshuar Pato

Ish futbollisti i Milanit Alexandre Pato sot duket krejt ndryshe nga e kaluara. Alexandre Pato ka ndryshuar pamjen duke rritur flokët. Ish sulmuesi i Milanit dikur...

Arda Turan befason tifozët me klubin e ri, rroga 18 milionë...

Një klub kinez ka shfaqur gatishmëri për të paguar 18 milionë euro në sezon për transferimin e tij në Kinë. Arda Turan ka përfunduar si...

Klubet kineze vendosin një dënim të çuditshëm për lojtarët në mbipeshë

Kampionati kinez është kthyer në një vend tërheqës për disa futbollistë të mëdhenj europian dhe amerikano-jugor. Gjithsesi niveli i treguar prej tyre në fushën e...

Bunjaki mund ta vazhdojë punën si trajner në Kinë

Ish-seleksionuesi i Kosovës, Albert Bunjaki, mund të vazhdojë karrierën në Superligën e Kinës, shkruan sot Koha Ditore. Mundësinë e angazhimit në kampionatin kinez e ka...