Monday, December 10, 2018

Liga Holandeze

Kjo është skuadra favorite për të transferuar Justin Kluivert!

Roma është favorite për të nënshkruar me yllin e Ajaxit, Justin Kluivert. 19 vjeçari ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të mëdha pas super formës...

Ylli i Ajax në koma, babai: “Nuk guxoj të futem në...

Shokët e skuadrës te Ajax, kur e panë të shtrirë në fushë, nuk e kuptuan menjëherë që situata ishte e rëndë, shumë më shumë...

ZYRTARE: Ajax kompleton super-transferimin nga Southampton

Ajax ka kompletuar transferimin e mesfushorit Dusan Tadic nga Southampton. Tadic është aktualisht në Rusi me përfaqësuesen e Serbisë, prandaj do të prezantohet si lojtar...

Sensacioni i Ajax pranon ftesën për t’iu bashkuar gjigantit të Evropës

Juventus pritet të mposhtë Manchester Cityn dhe Barcelonën në garën për transferimin e talentit të Ajax, Matthijs de Ligt, sipas raportimeve të fundit. De Ligt...

“AS”: Barça afër transferimit të De Jong

FC Barcelona është e vendosur të transferoj yllin e ri të Axaj, Frenkie de Jong. Sipas gazetës “AS” , javën e ardhshme, mes të hënës...

Mbappe thërret këtë lojtar te PSG

Kylian Mbappe ka këshilluar mesfushorin e Ajaxit, Frenkie de Jong që t’i bashkohet atij te Paris Saint-Germaini. De Jong shihet si një prej mesfushorëve me...

Moti i egër ‘pushton’ Europën, shtyhen dy ndeshje në kampionatin e...

Moti i egër ka pushtuar Europën ku në Angli, Gjermani, Holandë etj ka rënë edhe borë. Për shkak të motit në Holandë janë shtyrë zyrtarisht...

Tymi pushton fushën, gjyqtari ndërprenë ndeshjen në Holandë (VIDEO)

Një re e madhe tymi erdhi në ndeshjen mes Twentes dhe NAC Bredës, nga tifozët vendas, në takimin e javës së kaluar që u...

Jo vetëm Manchester City, një tjetër ekip i madh shpallet kampion

E diel kampionësh. Pas Manchester Cityt në Angli, PSV Eindhoven mposhti sot 3-0 skuadrën e Ajax-it dhe u shpall matematikisht kampion, 3 javë para...

ZYRTARE: Blind bëhet me skuadër të re

Tani më është gjithçka zyrtare, Daley Blind lojtar i Ajaxit. Marrëveshja është arritur, por nuk është bërë e ditur shuma e këtij transferimi transmeton Transferimet.net. Blind...