Saturday, October 20, 2018

Liga Holandeze

Zyrtare: Ajax shkarkon trajnerin

Ajax ka shkarkuar menaxherin Marcel Keizer dhe asistentët e tij, Hennie Spijkerman dhe Dennis Bergkamp. Klubi nga Amsterdam pozicionohet i dyti në tabelën e Eredivisie,...

Ylli i Ajaxit drejt Barcelonës

Barcelona po e kërkon zëvendësuesin e Andres Iniestas. Skuadra katalonase e ka humbur trurin e mesfushës që kaloi në Kinë për shkak të moshës së...

ZYRTARE: Blind bëhet me skuadër të re

Tani më është gjithçka zyrtare, Daley Blind lojtar i Ajaxit. Marrëveshja është arritur, por nuk është bërë e ditur shuma e këtij transferimi transmeton Transferimet.net. Blind...

Punë e kryer! Kësaj skuadre do t’i takojë Justin Kluivert

Justin Kluivert i Ajaxit është  në listën e verës të Manchester Unitedit, raporton Sunday Times, përcjell ORAinfo. Bosi i Unitedit, Jose Mourinho, është i gatshëm...

“A do të martohesh me nënën time” , Van Persie mbetet...

Në një konferencë për media të Feynoord ishin të pranishëm disa fansa të vegjël, të cilët kishin mundësi të bënin pyetje për lojtarët. Gjatë kësaj...

Liverpool transferon mbrojtësin e Ajaxit

Talenti i Ajax, Ki-Jana Hoever i është bashkuar Liverpoolit. Mbrojtësi i krahut, 16 vjeçar, është vëzhguar nga një numër i klubeve të Premier League, përfshirë...

Moti i egër ‘pushton’ Europën, shtyhen dy ndeshje në kampionatin e...

Moti i egër ka pushtuar Europën ku në Angli, Gjermani, Holandë etj ka rënë edhe borë. Për shkak të motit në Holandë janë shtyrë zyrtarisht...

Kjo është skuadra favorite për të transferuar Justin Kluivert!

Roma është favorite për të nënshkruar me yllin e Ajaxit, Justin Kluivert. 19 vjeçari ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të mëdha pas super formës...

“AS”: Barça afër transferimit të De Jong

FC Barcelona është e vendosur të transferoj yllin e ri të Axaj, Frenkie de Jong. Sipas gazetës “AS” , javën e ardhshme, mes të hënës...

Jo vetëm Manchester City, një tjetër ekip i madh shpallet kampion

E diel kampionësh. Pas Manchester Cityt në Angli, PSV Eindhoven mposhti sot 3-0 skuadrën e Ajax-it dhe u shpall matematikisht kampion, 3 javë para...