Monday, December 10, 2018

Liga Holandeze

ZYRTARE: Blind bëhet me skuadër të re

Tani më është gjithçka zyrtare, Daley Blind lojtar i Ajaxit. Marrëveshja është arritur, por nuk është bërë e ditur shuma e këtij transferimi transmeton Transferimet.net. Blind...

VIDEO: Lojtari përplaset me gjyqtarin, ku më pas ia dha kartonin...

Një situatë komike ka ndodhur në ndeshjen e javës së 33-të të ligës së futbollit holandez në mes të Vitesses dhe Twentes që ka...

Liverpool transferon mbrojtësin e Ajaxit

Talenti i Ajax, Ki-Jana Hoever i është bashkuar Liverpoolit. Mbrojtësi i krahut, 16 vjeçar, është vëzhguar nga një numër i klubeve të Premier League, përfshirë...

“AS”: Barça afër transferimit të De Jong

FC Barcelona është e vendosur të transferoj yllin e ri të Axaj, Frenkie de Jong. Sipas gazetës “AS” , javën e ardhshme, mes të hënës...

Van Persie po rikthehet te ish-skuadra e tij

Robin van Persie do të ribashkohet me Feyenoord, dhe transferimi do të ndodhë në këtë afat kalimtar. Sulmuesi hollandez luan aktualisht në Turqi me Fenerbahce,...

ZYRTARE: Ajax kompleton super-transferimin nga Southampton

Ajax ka kompletuar transferimin e mesfushorit Dusan Tadic nga Southampton. Tadic është aktualisht në Rusi me përfaqësuesen e Serbisë, prandaj do të prezantohet si lojtar...

Rashica po transferohet në Bundesliga

Shumë skuadra janë të interesuara për shërbimet e mesfushorit kosovar, Milot Rashica. Mediat gjermane kanë raportuar që së fundi edhe ekipi i Bundesligës, Hannover 96...

Sensacioni i Ajax pranon ftesën për t’iu bashkuar gjigantit të Evropës

Juventus pritet të mposhtë Manchester Cityn dhe Barcelonën në garën për transferimin e talentit të Ajax, Matthijs de Ligt, sipas raportimeve të fundit. De Ligt...

Dy foto që tregojnë se Kluivert është lojtar i ri i...

Sipas të gjitha gjasave, djali i legjendës Patrik Kluivert, do të veshë fanellën e klubit gjalloros në sezonin e ardhshëm. Sipas gazetarit të ‘Il Tempo’...

Ajax afër transferimit të super-yllit serb

Ajax ka kontaktuar klubin e Southampton për mundësinë e transferimit të Dusan Tadic, shkruan shtypi anglez. Është konfirmuar se Tadic do të largohet nga Southampton...