Saturday, August 18, 2018

Liga Holandeze

Ylli i Ajaxit drejt Barcelonës

Barcelona po e kërkon zëvendësuesin e Andres Iniestas. Skuadra katalonase e ka humbur trurin e mesfushës që kaloi në Kinë për shkak të moshës së...

“AS”: Barça afër transferimit të De Jong

FC Barcelona është e vendosur të transferoj yllin e ri të Axaj, Frenkie de Jong. Sipas gazetës “AS” , javën e ardhshme, mes të hënës...

Dy foto që tregojnë se Kluivert është lojtar i ri i...

Sipas të gjitha gjasave, djali i legjendës Patrik Kluivert, do të veshë fanellën e klubit gjalloros në sezonin e ardhshëm. Sipas gazetarit të ‘Il Tempo’...

Kjo është skuadra favorite për të transferuar Justin Kluivert!

Roma është favorite për të nënshkruar me yllin e Ajaxit, Justin Kluivert. 19 vjeçari ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të mëdha pas super formës...

Tymi pushton fushën, gjyqtari ndërprenë ndeshjen në Holandë (VIDEO)

Një re e madhe tymi erdhi në ndeshjen mes Twentes dhe NAC Bredës, nga tifozët vendas, në takimin e javës së kaluar që u...

E kërkon gjitha Evropa, por ky do të jetë ekipi i...

Manchester United është i interesuar të nënshkruajë me yllin e Ajax, Justin Kluivert, raporton Mirror,përcjell ORAinfo. 18-vjeçari është bërë një nga perspektivat më të mëdha...

VIDEO: Lojtari përplaset me gjyqtarin, ku më pas ia dha kartonin...

Një situatë komike ka ndodhur në ndeshjen e javës së 33-të të ligës së futbollit holandez në mes të Vitesses dhe Twentes që ka...

Punë e kryer! Kësaj skuadre do t’i takojë Justin Kluivert

Justin Kluivert i Ajaxit është  në listën e verës të Manchester Unitedit, raporton Sunday Times, përcjell ORAinfo. Bosi i Unitedit, Jose Mourinho, është i gatshëm...

Jo vetëm Manchester City, një tjetër ekip i madh shpallet kampion

E diel kampionësh. Pas Manchester Cityt në Angli, PSV Eindhoven mposhti sot 3-0 skuadrën e Ajax-it dhe u shpall matematikisht kampion, 3 javë para...

Dirk Kuyt bëhet trajner, ja cilën skuadër do ta drejtojë ai...

Dirk Kuyt do të jetë trajner i grupmoshave u19 të Feyenoord që nga sezoni i ardhshëm, ka konfirmuar klubi holandez. "Mezi po pres të filloj,"...