Liga Holandeze

Tymi pushton fushën, gjyqtari ndërprenë ndeshjen në Holandë (VIDEO)

Një re e madhe tymi erdhi në ndeshjen mes Twentes dhe NAC Bredës, nga tifozët vendas, në takimin e javës së kaluar që u...

E kërkon gjitha Evropa, por ky do të jetë ekipi i...

Manchester United është i interesuar të nënshkruajë me yllin e Ajax, Justin Kluivert, raporton Mirror,përcjell ORAinfo. 18-vjeçari është bërë një nga perspektivat më të mëdha...

VIDEO: Lojtari përplaset me gjyqtarin, ku më pas ia dha kartonin...

Një situatë komike ka ndodhur në ndeshjen e javës së 33-të të ligës së futbollit holandez në mes të Vitesses dhe Twentes që ka...

Punë e kryer! Kësaj skuadre do t’i takojë Justin Kluivert

Justin Kluivert i Ajaxit është  në listën e verës të Manchester Unitedit, raporton Sunday Times, përcjell ORAinfo. Bosi i Unitedit, Jose Mourinho, është i gatshëm...

Jo vetëm Manchester City, një tjetër ekip i madh shpallet kampion

E diel kampionësh. Pas Manchester Cityt në Angli, PSV Eindhoven mposhti sot 3-0 skuadrën e Ajax-it dhe u shpall matematikisht kampion, 3 javë para...

Dirk Kuyt bëhet trajner, ja cilën skuadër do ta drejtojë ai...

Dirk Kuyt do të jetë trajner i grupmoshave u19 të Feyenoord që nga sezoni i ardhshëm, ka konfirmuar klubi holandez. "Mezi po pres të filloj,"...

Van Persie po rikthehet te ish-skuadra e tij

Robin van Persie do të ribashkohet me Feyenoord, dhe transferimi do të ndodhë në këtë afat kalimtar. Sulmuesi hollandez luan aktualisht në Turqi me Fenerbahce,...

Van Perise do të largohet nga Turqia, klubi i rradhës me...

Ka qenë një nga sulmuesit ndoshta më të mirë të dekadës së fundit në Europë pavarësisht se dëmtimet e kanë “përndjekur” thuajse gjatë gjithë...

Zyrtare: Ajax emëron trajnerin e ri

Ajax ka emëruar Erik ten Hag si kryetrajner të ri të klubit. Klubi ka thënë në një deklaratë se kanë arritur marrëveshje me 47 vjeçarin...

Rashica po transferohet në Bundesliga

Shumë skuadra janë të interesuara për shërbimet e mesfushorit kosovar, Milot Rashica. Mediat gjermane kanë raportuar që së fundi edhe ekipi i Bundesligës, Hannover 96...