Monday, December 10, 2018

Liga Braziliane

ZYRTARE: Fred befason me skuadrën e re

Nuk besoj që e keni harruar lordin e Brazilit, Fred i cili tani është bërë me skuadër të re. Fred tani zyrtarisht është lojtar i...

“Gabigol, largohu, nuk të duam këtu”

Gabigol është kthyer në Brazil pas eksperiencave zhgënjyese në Europë, por gjërat nuk po shkojnë mirë as në atdhe. Në fakt, tifozët e Santon...

ZYRTARE: Julio Cesar befason me skuadren e re

Ish-portieri i Interit, Julio Cesar, kthehet në klubin e fëmijërisë Flamengo. Julio Cesar ka bërë një kthim emocional në klubin e tij të fëmijërisë Flamengo. Portieri...

Rikthehet Adriano, befason gjithë botën me skuadrën e re

Adriano do t’i rikthehet futbollit aktiv. Ish-sulmuesi i Interit dhe Romës do të luajë për Flamengon. Sipas raportimeve të fundit, ai ka arritur marrëveshje me...

Chapecoense bën diçka të jashtëzakonshme një vit pas aksidentit tragjik

Kjo arritje erdhi një vit pas incidentit ajror, ku humbën pjesë 71 njerëz të lidhur me klubin brazilian. Chapecoense është kualifikuar historikisht në Copa Libertadores...