Saturday, August 18, 2018

Liga Braziliane

Portieri i “tripletës” me Interin i thotë lamtumirë futbollit

Shumë lot, përqafime, duartrokitje dhe emocione kanë shoqëruar sot largimin nga sporti të portierit Julio Cesar, që në moshën 38-vjeçare vendos t’i thotë lamtumirë...

“Gabigol, largohu, nuk të duam këtu”

Gabigol është kthyer në Brazil pas eksperiencave zhgënjyese në Europë, por gjërat nuk po shkojnë mirë as në atdhe. Në fakt, tifozët e Santon...

Rikthehet Adriano, befason gjithë botën me skuadrën e re

Adriano do t’i rikthehet futbollit aktiv. Ish-sulmuesi i Interit dhe Romës do të luajë për Flamengon. Sipas raportimeve të fundit, ai ka arritur marrëveshje me...

Luan tregon të vërtetën rreth interesimit të Liverpool

Ylli i Gremio Luan ka mohuar se Liverpooli ka bërë një ofertë për shërbimet e tij. Thashethemet këtë javë kanë sugjeruar se Reds kanë hyrë...