Saturday, October 20, 2018

Liga Braziliane

Rikthehet Adriano, befason gjithë botën me skuadrën e re

Adriano do t’i rikthehet futbollit aktiv. Ish-sulmuesi i Interit dhe Romës do të luajë për Flamengon. Sipas raportimeve të fundit, ai ka arritur marrëveshje me...

“Gabigol, largohu, nuk të duam këtu”

Gabigol është kthyer në Brazil pas eksperiencave zhgënjyese në Europë, por gjërat nuk po shkojnë mirë as në atdhe. Në fakt, tifozët e Santon...

Lamtumirë Robinho!

Robinho nuk do ta vazhdojë kontratën me Atletico Mineiron. Robinho ka vendosur të largohet nga Atletico Mineiro. Sulmuesi brazilian nuk do ta vazhdojë kontartën me klubin...

Portieri i “tripletës” me Interin i thotë lamtumirë futbollit

Shumë lot, përqafime, duartrokitje dhe emocione kanë shoqëruar sot largimin nga sporti të portierit Julio Cesar, që në moshën 38-vjeçare vendos t’i thotë lamtumirë...