Monday, December 10, 2018

Liga Braziliane

Chapecoense bën diçka të jashtëzakonshme një vit pas aksidentit tragjik

Kjo arritje erdhi një vit pas incidentit ajror, ku humbën pjesë 71 njerëz të lidhur me klubin brazilian. Chapecoense është kualifikuar historikisht në Copa Libertadores...

“Gabigol, largohu, nuk të duam këtu”

Gabigol është kthyer në Brazil pas eksperiencave zhgënjyese në Europë, por gjërat nuk po shkojnë mirë as në atdhe. Në fakt, tifozët e Santon...

Lamtumirë Robinho!

Robinho nuk do ta vazhdojë kontratën me Atletico Mineiron. Robinho ka vendosur të largohet nga Atletico Mineiro. Sulmuesi brazilian nuk do ta vazhdojë kontartën me klubin...

Portieri i “tripletës” me Interin i thotë lamtumirë futbollit

Shumë lot, përqafime, duartrokitje dhe emocione kanë shoqëruar sot largimin nga sporti të portierit Julio Cesar, që në moshën 38-vjeçare vendos t’i thotë lamtumirë...

Finalja e Coppa Libertadores do të luhet për herë të parë...

Për herë të parë në histori finalja e Coppa Libertadores do të jetë një “Superclasico” mes Boca Juniors dhe River Plates. Boca Juniors dhe River...